YURT DIŞI TURLAR

VİZESİZ BALKANLAR ** EKSTRA TURLAR DAHİL

1937 Görüntüleme
0.00 TL /kişi başı

Tur Programı

EYLÜL 2020
6 Gece 7 Gün

THY İLE UÇAKLI BÜYÜK BALKANLAR TURU

1.Gün Trabzon – İstanbul – Üsküp
Saat 23.00’da Trabzon Havalimanında buluşma 01.30’da TK 2837 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a ve 07.50’de TK 1003 sefer sayılı uçuş ile Üsküp’e hareket. Varışımıza istinaden Makedonya’nın başkenti Üsküp’ü keşfe çıkıyoruz. Yürüyerek yapacağımız şehir turunda; Mustafa Paşa Camii, Eski Türk Çarşıları, Sulu Han, Çifte Hamam, Murat Paşa Camii, Kapan Han, Davud Paşa Hamamı, Taş Köprü, 2014 Üsküp projesi kapsamında yapılmış heykel ve köprüler, St. Cyril ve Methodius Anıtı, II. Filip Anıtı, Büyük İskender Anıtı göreceğimiz yerler arasındadır.  Program sonrasında otelimize yerleşme, akşam yemeği otelimizde.
Konaklama Oteli: 
Sultan Modern Hotel

2.Gün Üsküp- Manastır-Resne- Ohrid
Kahvaltı sonrası Resne – Manastır (Bitola) için yola çıkıyoruz. Bitola şehir turumuz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından iki göl arasına sıkışmış güzel kasaba Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi’nin sarayını ziyaret ediyoruz. Balkanlar’ın incisi Ohrid’e keşfe çıkıyoruz. Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında, Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, , Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz. Daha sonra Ohrid Gölü Tekne Turu için teknemize geçiyoruz. Ohrid’in güzelliklerini bir de Tekneden görelim. Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.
Konaklama Oteli: 
Hotel Sileks

3.Gün Ohrid-Tiran-İşkodra
Kahvaltımız sonrası Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket. Varışımıza istinaden Otobüsle Tiran Şehir Turu yapacağız. Bu tur sırasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Daha sonrasında devam ederek Bugün Arnavutluk’un kuzeyinde tarihi ve turistik unsurlarıyla önemli bir şehir olan İşkodra; aynı zamanda Osmanlı Devleti’nin Balkanlardaki son kalesiydi. İşkodra Kalesini panoramik olarak görerek konaklama yapacağımız ve akşam yemeğimizi alacağımız otelimize geçiyoruz.
Konaklama Oteli: 
Grand Hotel Europa

4.Gün İşkodra- Budva- Kotor-Trebinje
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otelimizden hareket ediyoruz. İlk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda eski şehir merkezi ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Karadağ’ da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ile turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Trebinje’deki otelimize transfer ve aksam yemeği otelimizde.
Konaklama Oteli: 
SL Industry Hotel

5.Gün Trebinje –Poçitel Köyü- Blagay Köyü- Mostar- Saraybosna
Kahvaltı sonrası Mostar’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Blagay Tekkesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Blagaj Tekkesi turu sonrasında Mostar’a devam ediyoruz. Varışımızın sonrasında Mostar şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyetinin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii sini göreceğiz. Tur sonrasında Bosna Hersek’in başkenti olan Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Konaklama yapacağımız ve akşam yemeğini alacağımız Saraybosna otelimize geçiyoruz.
Konaklama Oteli: 
Hotel Koncept Residence

6.Gün Saraybosna-Belgrad
Kahvaltımızın ardından Saraybosna’yı keşfe çıkıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı baş çarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camisi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzu sönmeyen ateşte tamamladıktan sonra Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket. Varışımıza istinaden Belgrad’ı keşfe çıkıyoruz.  Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan ve Beyaz Şehir olarak anılan Belgrad şehir turumuzda Sava Nehrinin Tuna Nehri ile birleştiği noktada Fatih Sultan Mehmet’in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman’a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden olan Belgrad Kalesi, Kale Meydan, Taş Meydan, Askeri Müze, Mora fatihi Damat Ali Paşa’nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Tuna Nehri Tekne Turunu gerçekleştiriyoruz. Ardından konaklama yapacağımız ve akşam yemeğini alacağımız Belgrad otelimize geçiyoruz. 
Konaklama Oteli: 
Hotel Theater Belgrade

7.Gün Belgrad-İstanbul- Trabzon
Havalimanına hareket. TK 1082 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.15’de İstanbul’a hareket.  TK 2840 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.25’de Trabzon’a hareket. Saat 15.20’de varış ve turumuzun sonu…

İki Kişilik Odalarda Kişi Başı: 750€
Tek kişi konaklama farkı: 110€

0 – 2 yaş ücretsiz
2 – 12 yaş 730€

Uçuş Detayları
TK 2837 Trabzon – İstanbul 01.30 03.35
TK 1003 İstanbul – Üsküp 07.50 08.25
TK 1082 Belgrad – İstanbul 09.15 12.00
TK 2840 İstanbul – Trabzon 13.25 15.20

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • TÜRK HAVA YOLLARI ile gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Üsküp’te 1, Ohrid’de 1, İşkodra’da 1, Trebinje’de 1, Saraybosna’da 1 ve Belgrad’da 1 olmak üzere toplamda 6 gece  4 yıldızlı otellerde konaklama
 • 6 Kahvaltı
 • 6 Akşam yemeği
 • Tüm program boyunca lüks araçlarla ulaşım
 • Tur programında adı geçen tüm EKSTRA TURLAR
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kişisel Harcamalar
 • Öğle Yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde alınabilecek ekstra ürün ve hizmetler
 • Yurt dışı çıkış harcı

 

Taksit Seçenekleri

Genel Şartlar