YURT DIŞI TURLAR

TİFLİS TURU

2470 Görüntüleme
1.200,00 TL /kişi başı

Tur Programı

BATUM – KUTAİSİ – GORİ – MTSKHETA – TİFLİS

Trabzon’dan akşam saat 19.00 da, Rize’den ise saat 20.00 da hareketle Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük geçiş işlemlerinin ardından Batum, Kutaisi ve Gori şehirlerinden geçip Tiflis’e varıyoruz.

1.Gün:           Sameba Katedrali – Osmanlı Hamamları – Cuma Camii – Rustaveli – Barış Köprüsü – Nari Kale – Vernisaj Pazarı    
Sabah kahvaltımızın ardından Gürcistan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Tiflis gezimize başlıyoruz. ilk olarak bölgenin en büyük ve görkemiyle ünlü Sameba Katedralini ziyaret ediyoruz. Ardından rehberimizin önderliğinde eski Tiflis’te yapacağımız yürüyüşle kültürü yakından görüyor, Osmanlı hamamları ve Cuma Camiini ziyaret ediyoruz. Gezimize Rustaveli Bulvarı ve ünlü Barış köprüsü ile devam edeceğiz. Alacağımız öğle yemeğinin ardından Nari Kalesi ve Gürcistan’ın anası heykelini görmek üzere teleferikle Tiflis’e hakim olan tepeye çıkıyoruz. Burada hatıra fotoğraflarımızı çekip, bir süre şehir manzarasını seyredeceğiz. Ardından Antikacılar Pazarı, Vernisaj Pazarını da gezip alacağımız hediyelik eşyalardan sonra yoğun geçen günümüzün sonuna doğru otelimize yerleşip bir süre dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi; yine Kura Nehri kıyısında kurulu nezih restoranında canlı müzik ve Gürcü halk oyunlarının gösterileri eşliğinde alıyoruz.

Öğle Yemeği: Tiflis – Ekstra (rehberimizin belirlediği uygun bir yer)
Akşam Yemeği: Kalanda (Gürcü halk dansları, eğlence eşliğinde) – Ekstra
Konaklama: Tiflis 3*- 4* Otel Konaklama
Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 90 km

2.Gün:           Mtskheta – Jvari Manastırı – Svestitskhoveli Manastırı – Özgürlük Meydanı – Ulusal Müze – Metro – Mtatsminda Tepesi  
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Bugün ilk durağımız, Gürcistan’ın tarihi başkentlerinden biri olan Tiflis’e yarım saat mesafedeki Mtskheta şehri olacak. Tarih kokan ve kültürel özelliğini günümüze kadar korumayı başaran tarihi çarşıda yerel halkın sattığı Gürcü kültürünü yansıtan birçok hediyelik eşya alma imkanımız oluyor. Ardından her ikisi de Unesco dünya mirası listesinde yer alan 6. yy eseri Jvari ve 11.yy eseri Svestitskhoveli Manastırı gezilerini yapıyoruz. Mtskheta gezimizin ardından Tiflis’e dönüp öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimiz sonrası Özgürlük Meydanı ve Ulusal Müzeyi gezeceğiz. 1966 yılında Sovyetler tarafından yapılan Tiflis Metrosunda yapacağımız seyahat sonrasından TV kulesi olarak bilinen Mtatsminda Tepesine çıkıyoruz. Avrupa’nın en büyük dönme dolaplarından birinin içinde bulunduğu oyun parkı ve çevresinde vaktimizi geçiriyoruz. Ardından şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize geçiyoruz.

Öğle Yemeği: Ekstra(rehberimizin belirlediği uygun bir yer)
Akşam Yemeği: Kalanda – Ekstra
Konaklama: Tiflis 3*- 4* Otel Konaklama
Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 110 km

3.Gün:                       Gori – Stalin Müzesi – Kutaisi – Batum – Rize – Trabzon
Sabah kahvaltısı sonrası Gori şehrine hareket ediyoruz. Stalin’in doğduğu evi gördükten sonra  Khaşuri üzerinden Gürcistan’ın en uzun tüneli olan Rikoti Tünelini geçerek batı Gürcistan’a ulaşıyoruz. Zestafoni şehrinde vereceğimiz kısa bir dinlenme molamızın ardından Kutaisi şehrinde bulunan Prometheus Mağarasına gitmek için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğumuzun ardından uzunluğu 1500 m olan mağaranın turizm izinli olan 1060m olan bölümünü geziyoruz. Kutaisi gezimizin sonrasında Batum’a ulaşıyoruz. Batum gezimize başlıyoruz.  Sırasıyla; Orta Camii, Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı, Altın Post Heykeli, Ali ile Nino Sevgi  heykeli, Tiyatro binası ve Poseidon  heykeli gezilerimiz olacak. Bir süre Batum bulvarında serbest olarak değerlendireceğimiz vaktimizin sonrası turumuzu tamamlıyoruz. Sarp sınır kapısında gümrük işlemlerimiz sonrasında Rize ve Trabzon’da misafirlerimizle vedalaşıyoruz..

Öğle Yemeği: (rehberimizin belirlediği uygun bir yer)
Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 590 km

İki Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat: 1290 TL

Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat: 1150 TL

Tek kişi Konaklama Farkı: 400 TL

07-11 Yaş Çocuk Ücreti: 600 TL (her iki ebeveyni ile birlikte olmak kaydıyla)

0-6 Yaş Çocuk Ücretsiz

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • Son Model Araçla Ulaşım
 • 2 Gece Tiflis’te 3*& 4* Otelde Konaklama
  (Green Tower – Green Queen Bontique Hotel – Golden Palace – Dolabauri Otel)
 • Otelde Alınacak 2 Sabah Kahvaltısı
 • Gezimiz Boyunca Rehberlik Hizmetleri
 • Türsab Seyahat Sigortası
 • Aracımızın İçerisinde İkramlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • PCR Testi (Pandemi dolayısıyla zorunlu-170 TL)
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Öğlen ve Akşam yemekleri
 • Ekstra turlar

HAREKET YERİ

TRABZON HAVAALANI  –  TRABZON  –  RİZE EDFA TURİZM

ÖNEMLİ NOT:  TÜRK VATANDAŞLARI GÜRCİSTAN’A PASAPORT VE  YENİ ÇİPLİ TC KİMLİK KARTIYLA GİRİŞ YAPABİLİRLER. ESKİ KİMLİKLE GİRİŞ YAPILAMIYOR!

Ayrıntılı bilgi için 444 2 302 numaralı çağrı merkezimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz..

Taksit Seçenekleri

Genel Şartlar