YURT DIŞI TURLAR

TİFLİS TURU / 1 Gece 2 Gün

2547 Görüntüleme
1.790,00 TL /kişi başı

Tur Programı

Gezilecek Yerler:
Sameba Katedrali – Osmanlı Hamamları – Cuma Camii – Rustaveli – Barış Köprüsü – Nari Kale – Vernisaj Pazarı –Özgürlük Meydanı – Ulusal Müze – Metro – Mtatsminda Tepesi -  Mtskheta – Jvari Manastırı – Svestitskhoveli Manastırı –  Batum

Trabzon’dan akşam saat 22.00 da, Rize’den ise saat 23.00 da hareketle Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük geçiş işlemlerinin ardından Batum, Kutaisi ve Gori şehirlerinden geçip Tiflis’e varıyoruz.

1.Gün:       Sameba Katedrali – Osmanlı Hamamları – Cuma Camii – Rustaveli – Barış Köprüsü – Nari Kale – Vernisaj PazarıÖzgürlük Meydanı – Ulusal Müze – Metro – Mtatsminda Tepesi
Sabah kahvaltımızın ardından Gürcistan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Tiflis gezimize başlıyoruz. ilk olarak bölgenin en büyük ve görkemiyle ünlü Sameba Katedralini ziyaret ediyoruz. Ardından rehberimizin önderliğinde eski Tiflis’te yapacağımız yürüyüşle kültürü yakından görüyor, Osmanlı hamamları ve Cuma Camiini ziyaret ediyoruz. Gezimize Rustaveli Bulvarı ve ünlü Barış köprüsü ile devam edeceğiz. Alacağımız öğle yemeğinin ardından Nari Kalesi ve Gürcistan’ın anası heykelini görmek üzere teleferikle Tiflis’e hakim olan tepeye çıkıyoruz. Burada hatıra fotoğraflarımızı çekip, bir süre şehir manzarasını seyredeceğiz. Ardından Antikacılar Pazarı, Vernisaj Pazarını da gezip alacağımız hediyelik eşyalardan sonra Özgürlük Meydanı ve Ulusal Müzeyi gezeceğiz. 1966 yılında Sovyetler tarafından yapılan Tiflis Metrosunda yapacağımız seyahat sonrasından TV kulesi olarak bilinen Mtatsminda Tepesine çıkıyoruz. Avrupa’nın en büyük dönme dolaplarından birinin içinde bulunduğu oyun parkı ve çevresinde vaktimizi geçiriyoruz..Yoğun geçen günümüzün sonuna doğru otelimize yerleşip bir süre dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi; yine Kura Nehri kıyısında kurulu nezih restoranında canlı müzik ve Gürcü halk oyunlarının gösterileri eşliğinde alıyoruz.
Öğle Yemeği: Tiflis – Ekstra (rehberimizin belirlediği uygun bir yer)
Akşam Yemeği: Kalanda (Gürcü halk dansları, eğlence eşliğinde) - Ekstra
Konaklama: Tiflis 3*- 4* Otel Konaklama
Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 90 km

2.Gün:           Marjanishvili -- Mtskheta – Jvari Manastırı – Svestitskhoveli Manastırı –  Batum
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. TİFLİS’in en ünlü caddelerinden Marjanişvili olarak da bilinen Agmaşenebeli caddesinde kısa bir turumuz olacak. Caddede yürürken mağazaları ziyaret edebileceğiz. Sonraki durağımız Gürcistan’ın tarihi başkentlerinden biri olan Tiflis’e yarım saat mesafedeki Mtskheta şehri olacak. Tarih kokan ve kültürel özelliğini günümüze kadar korumayı başaran tarihi çarşıda yerel halkın sattığı Gürcü kültürünü yansıtan birçok hediyelik eşya alma imkanımız oluyor. Ardından her ikisi de Unesco dünya mirası listesinde yer alan 6. yy eseri Jvari ve 11.yy eseri Svestitskhoveli Manastırı gezilerini yapıyoruz. Mtskheta gezimizin ardından Khaşuri üzerinden Gürcistan’ın en uzun tüneli olan Rikoti Tünelini geçerek batı Gürcistan’a ulaşıyoruz. Zestafoni şehrinde vereceğimiz kısa bir dinlenme molamızın ardından Batum’a ulaşıyoruz. Sırasıyla; Orta Camii, Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı, Altın Post Heykeli, Ali ile Nino Sevgi  heykeli, Tiyatro binası ve Poseidon  heykeli gezilerimiz olacak. Bir süre Batum bulvarında serbest olarak değerlendireceğimiz vaktimizin sonrası turumuzu tamamlıyoruz. Sarp sınır kapısında gümrük işlemlerimiz sonrasında Rize ve Trabzon’da misafirlerimizle vedalaşıyoruz..
Öğle Yemeği: Rehberimizin belirlediği uygun bir yer
Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 590 km

İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat: 120 $
Tek kişi Konaklama Farkı: 25 $ 
11 Yaş ve Altı için Çocuk Ücreti: 80 $ (her iki ebeveyni ile birlikte olmak kaydıyla)

Ücretlendirme Rize için olup 10 kişi ve üzeri grıplarda Trabzon'dan ulaşım sağlanır.
10 kişiye kadar kişi başı 100 TL ücret farkı ödeniir..

Fiyata Dahil Olanlar
** Son Model Araçla Ulaşım
** 1 Gece Tiflis’te 3*& 4* Otelde Konaklama
     ( Green Queen Bontique Hotel - Hotel Jazz Otel* - Hotel Lighthouse)
** Otelde Alınacak 1 Sabah Kahvaltısı
** Gezimiz Boyunca Rehberlik Hizmetleri
** Aracımızın İçerisinde İkramlar

Not:
Gürcistan çıkışları için PCR testi şartı en az 2 aşı olanlar için kaldırılmıştır.
Aşı olamayanlar için test yapılırken yurt dışı çıkış amaçlı olduğu belirtilmesi gereklidir.


 

Taksit Seçenekleri

Genel Şartlar