YURT DIŞI & GÜRCİSTAN TURLARI

SÖMESTR TATİLİ GÜRCİSTAN TURU 2024

9059 Görüntüleme
0,00 ₺ /kişi başı

Tur Programı

BATUM - KUTAİSİ - GORİ - MTSKHETA - TİFLİS

Öğretmenlere Özel İndirim - (7950 yerine 6950 ₺)
Erken Rezervasyon İmkanı - (nakitte 250 ₺)

BATUM  KUTAİSİ  GORİ – MTSKHETA – TİFLİS
Sameba Katedrali – Sülfür Hamamları – Cuma Camii – Rustaveli – Barış Köprüsü –
Nari Kale – Vernisaj Pazarı – Mtskheta – Jvari Manastırı – Svestitskhoveli Manastırı – Özgürlük Meydanı – Ulusal Müze – Metro – Mtatsminda Tepesi 
GORİ - KUTAİSİ - BATUM -

1.Gün: Trabzon – Rize – Batum – Tiflis
Turumuz 19.00 Trabzon, 20.30 Rize başlangıçlı olup, Perşembe günleri akşam belirlenen saatlerde Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz.
Gümrük geçiş işlemlerinin ardından Batum şehrine varıyoruz burada panaromik şehir turu, gezilerimiz olacak. Sonrasında kısa molalarla yaklaşık 5 buçuk-6 saatlik bir yolculuk ile Kutaisi ve Gori şehirlerinden geçip Tiflis’e ulaşıyoruz.
Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 590 km

2.Gün: Sameba - Eski Tiflis - Cuma Camii - Rustaveli - Barış Köprüsü - Narikala - Vernisaj Pazarı
Sabah kahvaltımızın ardından Gürcistan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Tiflis gezimize başlıyoruz. ilk olarak bölgenin en büyük ve görkemiyle ünlü Sameba Katedralini ziyaret ediyoruz. Ardından rehberimizin önderliğinde eski Tiflis’te yapacağımız yürüyüşle kültürü yakından görüyor, Osmanlı hamamları ve Cuma Camiini ziyaret ediyoruz. Gezimize Rustaveli Bulvarı ve ünlü Barış köprüsü ile devam edeceğiz. Alacağımız öğle yemeğinin ardından Nari Kalesi ve Gürcistan’ın anası heykelini görmek üzere teleferikle Tiflis’e hakim olan tepeye çıkıyoruz. Burada hatıra fotoğraflarımızı çekip, bir süre şehir manzarasını seyredeceğiz. Ardından Antikacılar Pazarı, Vernisaj Pazarını da gezip alacağımız hediyelik eşyalardan sonra yoğun geçen günümüzün sonuna doğru otelimize yerleşip bir süre dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi; yine Kura Nehri kıyısında kurulu nezih restoranında canlı müzik ve Gürcü halk oyunlarının gösterileri eşliğinde alıyoruz.
Öğle Yemeği: Tiflis – Ekstra (rehberimizin belirlediği uygun bir yer)
Akşam Yemeği: Kalanda (Gürcü halk dansları, eğlence eşliğinde) – Ekstra
Konaklama: Tiflis 3*- 4* Otel Konaklama
Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 110 km

3.Gün: Mtskheta - Jvari Manastırı - Özgürlük Meydanı - Ulusal Müze - Metro - Mtatsminda
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Bugün ilk durağımız, Gürcistan’ın tarihi başkentlerinden biri olan Tiflis’e yarım saat mesafedeki Mtskheta şehri olacak. Tarih kokan ve kültürel özelliğini günümüze kadar korumayı başaran tarihi çarşıda yerel halkın sattığı Gürcü kültürünü yansıtan birçok hediyelik eşya alma imkanımız oluyor. Ardından her ikisi de Unesco dünya mirası listesinde yer alan 6. yy eseri Jvari ve 11.yy eseri Svestitskhoveli Manastırı gezilerini yapıyoruz. Mtskheta gezimizin ardından Tiflis’e dönüp öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimiz sonrası Özgürlük Meydanı ve Ulusal Müzeyi gezeceğiz. 1966 yılında Sovyetler tarafından yapılan Tiflis Metrosunda yapacağımız seyahat sonrasından TV kulesi olarak bilinen Mtatsminda Tepesine çıkıyoruz. Avrupa’nın en büyük dönme dolaplarından birinin içinde bulunduğu oyun parkı ve çevresinde vaktimizi geçiriyoruz. Ardından şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize geçiyoruz.
Öğle Yemeği: Ekstra(rehberimizin belirlediği uygun bir yer)
Akşam Yemeği: Kalanda – Ekstra
Konaklama: Tiflis 3*- 4* Otel Konaklama
Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 130 km

4.Gün: Gori - Kutaisi - Batum
Sabah kahvaltısı sonrası Gori şehrine hareket ediyoruz, Tarih sahnesindeki en önemli aktörlerden Josef Stalin in doğduğu eve uğruyor, makam treni ve müzesini geziyor tarihin derinliklerine uzanıyoruz. Ardından Khaşuri üzerinden Gürcistan’ın en uzun tüneli olan Rikoti Tünelini geçerek antik başkent Kutaisi şehrine ulaşıyoruz. Eski başkantlerden olan Kutaisi şehrinin mistik bir havası bulunmakta. Öğle yemeğpimizi aldıktan sonra burada sırasıyla; Kolkheti meydanı, Beyaz köprü, Eski Şehir Meydanı gezilerini yapıp ayrıca UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Bagrati Katedralini panoramik seyredeceğiz. Ardından gezimizin son durağı olan Batum’a hareket ediyoruz. Öncelikle otelimize yerleşip dinlendikten sonra Akşam yemeği ve gece ışık gösterilerini izlemek için Batum şehir merkezinde güzel bir gece geçireceğiz. Ziyaret edeceğimiz yerler arasında Miracle Park , Bulvar ve Ali-Nino Sevgi heykeli de olacak.
Öğle Yemeği: (rehberimizin belirlediği uygun bir yer)
Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 590 km


5.Gün: Batum - Bulvar -  Rize - Trabzon
Sabah kahvaltımız sonrası Türk Sokağı – Batum Orta Camii Piazza Meydani  – Yunan Kilisesi ve teleferik gezilerimiz olacak. Kuş bakışı Batum şehrini seyrederken kahvemizi içebileceğiz. Ardından öğle yemeği molamız olacak. Yemek sonrasında Avrupa Meydani – Medea Heykeli – Tiyatro Meydanı – Poseidon Heykeli gezilerini yaptıktan sonra ünlü Batum bulvarını gezeceğiz.  Nikah Salonu – Akropol - İskele – Alfabetik Kule – Deniz Feneri – Ali&Nino Sevgi Heykeli ve Dönme Dolap ziyaret edeceğimiz yerler arasında. İskelede son bir çay kahve molamızın ardından Sarp sınır kapısına hareket ederek gümrük işlemlerimizi yapıyor, Rize ve Trabzon'a olan son yolculuğumuzu tamamlayarak turumuzu sonlandırıyoruz.
Not: Turumuzun son günü gezi ve sınır geçişleri şeklinde olacağından aynı gün içinde alınacak uçak biletlerinden acentemiz sorumlu olamamakla beraber, rehberimiz  aşağıda verdiğimiz tahmini tur bitiş nokta ve saatlerine göre planlama yapacaktır.
17:30 Sarp
20:00 Rize
21.30 Trabzon

İki Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat: 7950 ₺ yerine sömestr tatiline özel 6950  
Tek kişi Konaklama Farkı: 2250 
07-11 Yaş Çocuk Ücreti: 5250  
(her iki ebeveyn ile birlikte 1. çocuk için geçerlidir)
2-6 Yaş Çocuk 2500  (koltuk ücreti)

FİYATA DAHİL HİZMETLER 
Son Model Araçla Ulaşım
2 Gece Tiflis’te 4* Otelde Konaklama

. 1 Gece Batum 4/5* Otelde Konaklama
Otelde Alınacak 3 Sabah Kahvaltısı
Gezimiz Boyunca Rehberlik Hizmetleri
. Yurt Dışı Seyahat Sigortası

Aracımızın İçerisinde İkramlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Müze ve ören yeri girişleri
Yurt Dışı Çıkış Harcı
Öğlen ve Akşam yemekleri
Ekstra turlar

HAREKET NOKTALARIMIZ
Rize Merkez Edfa Turizm - Rize-Artvin Havaalanı ve Rize-Sarp Sahil Yolu Güzergahı
(Trabzon havaalanına gelecek misafirlerimiz servisle 50 dk gibi bir sürede hareket noktamıza ulaşımı kolaylıkla sağlayabilimektedir)

ÖNEMLİ NOT: 
Türk vatandaşları Gürcistan'a Pasaport veya yeni kimlik kartıyla giriş yapabilir.
Tur programı, hava yol vb şartlarda acente tarafından değiştirilebilir.
Bu durum misafirlerin bilgisi dahilinde ve daha iyi şartlarda seyahat edilebilmesi açısından  gerçekleşir.

18 yaş altı çocukların Gürcistan'a geçişi için her iki ebeveyn ile birlikte olması veya noter tasdikli vekalet veya alırken aksi durumu belirtilmemişse pasaport olması gerekir.
Çocuk yaşına bakılmaksızın kimlikte resim olması şartı vardır..

* Sınır geçişleri tamamen bireysel olup, yurt dışı çıkış yasağı, kimlikle ilgili vb sorunlar tamamıyla şahıslarla alakalı olup, acentemizin sorumluğu dışındadır. % 20 hizmet bedeli iadesi yapılır.

İADE ŞARTLARI
Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15-20 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

** Gruplarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için 444 2 302 veya 0532 402 1045 numaralı çağrı merkezimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz..

Taksit Seçenekleri

Genel Şartlar