OKUL TURLARI

LAVANTA BAHÇELERİ-SALDA GÖLÜ-PAMUKKALE-FETHİYE-ÖLÜDENİZ

1226 Görüntüleme
0.00 TL /kişi başı

Tur Programı

LAVANTA TARLALARI – SALDA GÖLÜ

FETHİYE – ÖLÜDENİZ – PAMUKKALE

1.GÜN: 07 TEMMUZ SALI
14.00 da Rize’den hareket edecek aramıza yerleşiyor ve uygun molalar vererek yapacağımız yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Isparta’ya varıyoruz.

2.GÜN: 08 TEMMUZ ÇARŞAMBA     LAVANTA TARLALARI – ISPARTA KENT MERKEZİ – SALDA GÖLÜ
Isparta kent merkezinde alacağımız kahvaltımız sonrası gezimize başlıyoruz. İlk olarak Isparta’ya gülü getiren kişi Gülcü İsmail Efendi Heykeli, Süleyman Demirel Heykeli ve meşhur Gül Heykelini görüp fotoğrafladıktan sonra alacağımız serbest zamanda Isparta’ya özgü meşhur Gül Suyu, Gül Lokumu, Gül Sabunu gibi alışverişleri gerçekleştirebilirsiniz. Sonraki durağımız lavantaların muhteşem rengi ve kokusu içinde huzur bulmak için Isparta’nın Keçiborlu ilçesine bağlı Kuyucak köyüne gidiyoruz. Daha çok gül diyarı olarak bilinen Isparta, aynı zamanda lavanta tarlalarının kalbine yolculuk edebileceğiniz bir cennet.  Yıllar önce Isparta’nın Keçiborlu İlçesine bağlı Kuyucak Köyü’nde kurak, susuz, tarlalara boş kalmasın diye ekilen ilk lavanta fideleri bugün 3000 hektar alana kadar yayılmış durumda. Lavanta bahçelerinin büyüsüne kapılıp  fotoğrafını çekiyoruz. Ayrıca dileyen katılımcılarımız lavanta kesimi yapabilir. Lavanta bahçeleri gezimiz sonrası, dileyenler burada oluşturulan reyonlarda köylülerin kendi ürettiği lavanta ürünleri (yağ, su, sabun, çay vb.), lavanta balı ve diğer köy ürünlerinden alma imkânı bulacaktır. Kerpiç, taş ve ahşap yapılardan oluşan geleneksel Kuyucak evleri arasında yapacağımız gezimiz ardından sıra dışı berrak görüntüsü ile “Türkiye’nin Maldivleri” unvanını alan Salda Gölü’ne hareket ediyoruz. Göl kıyısında yürüyüş yapmak üzere serbest zaman alıyoruz. 185 mt olan derinliği ve 1193 mt olan rakımı ile Türkiye’nin en berrak gölleri arasında ve bembeyaz kumsallarıyla Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinmesinin yanı sıra, Mars’a benzer özellikleriyle de biliniyor. Serbest zamanımız ve hatıra fotoğraflarımız sonrasında dinlenmek ve konaklamak üzere otelimize hareket ediyoruz.

3.GÜN: 09 TEMMUZ PERŞEMBE   BABADAĞ – ÖLÜDENİZ – KAYAKÖY – FETHİYE
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz sabahın erken saatlerinde otelden alınarak, özel araçlarla muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ'a çıkarak, buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenalini yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölüdeniz’e tekrar aşık olacaksınız.(Ekstra) Ardından Babadağ'ın hemen eteğinde bulunan Belcekız plajına ulaşıyoruz. Bu plajın devamı niteliğindeki Türkiye’nin en eşsiz denizlerinden olan Ölüdeniz’de sizlere serbest zaman veriyoruz. Dünyanın sayılı plajlarından olan Ölüdeniz’e turkuaz suların keyfini çıkarttıktan sonra Hisarönü tatil kasabasında kısa bir gezintimiz olacak. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Fethiye Kaya Mezarları’na ve Hayalet Kasaba olarak bilinen Kayaköy’ü de ziyaret edeceğiz. Kayaköy (Ghost Town), yıllar önce terkedilen Yunan tarzı evlerle doludur. Bütün boş evler, kilise, okul ve diğer pek çok yapı uzun süredir kullanılmamaktadır. Hayalet Şehirde yapacağımız yürüyüş ile eski yaşamı ve tarihi keşfedeceğiz. Kasaba, mübadele döneminde evlerini terk eden Yunanların yaşadığı bir yerdi. Yer değişimi sonrası buradaki Yunanlar kendi ülkelerine Yunanistan’daki Türkler de Türkiye’ye dönmüştür. Kayaköy gezimiz sonrasında Fethiye şehir merkezine gidiyor ve çarşıda vaktimizi dilediğimiz gibi geçirebiliyoruz.

4.GÜN: 10 TEMMUZ CUMA   FETHİYE – TEKNE TURU – MAVİ YOLCULUK
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından unutamayacağımız bir gün daha yaşamak adına tekne ile Mavi Yolculuk turumuza hareket ediyoruz. Kısa ve sakin yolculuklarla mola yerlerine ulaştığımız turumuz siz değerli misafirlerimize unutulmaz bir gün yaşatacak. Mavinin ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz koylarda, vereceğimiz yaklaşık 1’er saatlik molalar ile Fethiye’nin doğa harikası koylarının keyfini yüzerek yada küçük yürüyüşler yaparak çıkarabilirsiniz. Tekne turumuz sonrasında kalan günümüzü serbest olarak değerlendireceğiz.

5.GÜN: 11 TEMMUZ CUMARTESİ  HİERAPOLİS – KLEOPATRA - PAMUKKALE
Uyandırma sonrası alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Denizli’ye doğru yola çıkıyoruz. Son gün gezimizde Anadolu’nun en iyi şekilde korunarak günümüze gelmiş Hierapolis tiyatrosunu ve Dünyada benzeri sadece İtalya’da olan Türkiye’nin ilk ve en önemli turizm merkezlerinden Pamukkale’yi gezeceğiz. Bembeyaz dokusuyla kendisine hayran bırakan Travertenlerde yürüyüşümüzü yaparken Denizli ovasına hakim manzarayı fotoğraflayıp unutulmaz anılar biriktireceğiz. Gezimizi Kleopatra havuzunu ziyaret ederek sonlandırıyoruz. Yolda vereceğimiz uygun molalarla Samsun-Trabzon-Rize-Hopa’ya doğru yola çıkıyoruz.

İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Ücret: 1750 TL / İNDİRİMLİ 1650 TL / 15 Nisan’a kadar geçerli
Tek Kişi Konaklama Farkı: 350 TL
0-9 Yaş Çocuk Ücreti: 900 TL (her iki ebeveyn yanında olması gerekir)

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

  • Gezi Boyunca Otobüs İle Ulaşım
  • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
  • 3 Gece, 3*/ 4* Otellerde Konaklama
  • Otelde Alınacak Kahvaltılar
  • Otelde Alınacak Akşam Yemekleri
  • Araç İçerisinde Soğuk İçecek vb İkramlar
  • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
  • Seyahat Sigortası
  • Edfa Turizm Refakati

Taksit Seçenekleri

Genel Şartlar