YURT İÇİ TURLAR

KURBAN BAYRAMINDA KAPADOKYA IHLARA VADİSİ AMASYA

957 Görüntüleme
1.150,00 TL /kişi başı

Tur Programı

Doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ’a borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine gitmek üzere 21 Temmuz Çarşamba akşamı Hopa’dan 17.00, Rize’den 18.30’da yola çıkıyoruz. Yaklaşık 12 saat sürmesi planladığımız yol güzergahımız uygun molalarla olacak..

Toplam Kat Edilecek Mesafe:  Yaklaşık 900 km

1.GÜN 22 Temmuz Perşembe
GÖREME – GÜVERCİNLİK VADİSİ – UÇHİSAR KALESİ – ÜRGÜP – PERİ BACALARI – PAŞABAĞ  – ZELVE
Sabah saatlerinde Avanos’a ulaşıyor, kahvaltımız için mola veriyoruz. Kızılırmak kenarında açık büfe kahvaltımızın ardından ilk durağımız Rahipler Vadisi (Keşişler Vadisi) olarak da bilinen PAŞABAĞ VADİSİ olacak. Şapkalı peri bacalarının sıklıkla küçüklü, büyüklü enteresan örneklerini görebileceğiniz bir yer olan bu vadiyi, rahipler ve din adamları kayalara oydukları odalarda inzivaya çekilmek için kullanmışlardır. İkinci durağımız, ZELVE ören yeri. Üç vadiden oluşan Zelve ören yeri, peribacalarının en yoğun olduğu yerdir. Ardından peri bacalarının deve şeklini almasıyla ünlenen ve hayal vadisi olarak da bilinen DEVRENT VADİSİ’ni geziyoruz. Fotoğraf molamız sonrasında Ürgüp’e hareket ediyoruz. Ürgüp ‘e gelip sütte kavrulmuş kabak çekirdeğinin ve yöreye özgü baklavanın tadına bakmamak olmaz deyip NATUREL KURUYEMİŞ’ DE alışveriş molası veriyoruz. Bu alışveriş molamız sonrası Asmalı Konağı geziyor, fotoğraf çekimlerimizin ardından öğle yemeğimize geçerken yolumuz üstündeki ÜÇ GÜZELLER PERİ BACALARI için kısa bir mola veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından GÜVERCİNLİK VADİSİnde panoramik fotoğraf çekimlerimiz için mola verip, ONYX TAŞ ATÖLYESİ’NDE ustaların ellerinde bölgeye has çok değerli taşların nasıl işlendiğini izleyip Kapadokya bölgesinin zirve noktası olan ÜÇHİSAR KALESİ’ne çıkıyoruz. Bu kale aynı zamanda bölgedeki en yüksek peri bacasıdır. Yeni durağımız kahve molası vereceğimiz GÖREME PANORAMA’da bulunan SALKIM TEPESİBuradaki enfes manzara eşliğinde, bir taraftan fotoğraf çekmeye diğer taraftan çayınızı yudumlamaya doyamayacaksınız.
Kahvaltı:              Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü
Öğle Yemeği:      Uranüs Restoran
Akşam Yemeği:  Otelde

2.GÜN 23 Temmuz Cuma
BALON TURU – IHLARA VADİSİ – KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ – AVANOS – KIZILIRMAK
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından bugün ki ilk durağımız düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği, bir mühendislik harikası olan KAYMAKLI YERALTIŞEHRİ olacak. Sonrasında Melendiz ırmağının oluşturduğu, içerisinde kaya kiliselerin ve güvercinliklerin olduğu 14 km uzunluğunda, yaklaşık 100 – 120 m yüksekliğindeki Ihlara Vadisine gideceğiz. Ihlara Vadisinde yapacağımız yürüyüşte Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini gezeceğiz. Buradaki gezimiz ve fotoğraf molamızın ardından sonraki durağımız bölgenin en köklü çömlekçilerinden CHEZ-ALİ ÇÖMLEKÇİLİK olacakBurada, bölgedeki ve ülkemizdeki çömlekçilik tarihini dinleyip bir taraftan yapılışını canlı izledikten sonra, dileyen misafirlerimizin alışveriş yapmasının ardından son durağımız Avanos olacak. Kızılırmak üzerinde bulunan meşhur sallanan köprüyü geçerek şehrin her iki yakasını gezebileceğiz. 18:00 gibi, akşam yemeği ve konaklamanın da olduğu otelimizde oluyoruz.
Kahvaltı:           Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü
Öğle Yemeği:      Melendiz Deresi Üstünde
Akşam Yemeği:  Otelde

3.GÜN 24 Temmuz Cumartesi
AMASYA – YEŞİLIRMAK – FERHAT & ŞİRİN AŞIKLAR MÜZESİ – KAYA MEARLIKLARI 
Uyandırma ve kahvaltımızın ardından Kapadokya programımız sona erdirerek bölgeye veda ediyoruz. Dönüş yolculuğumuzda şehzadeler şehri olarak anılan Amasya’ya uğrayacağız. Burada ilk durağımız Ferhat’ın Şirin için kazdığı, efsanelere konu olan Su Kanalı olacak. Sonrasında panoramik şehir turuyla Yeşil Irmağı ve ünlü Kral Kaya mezarlarını göreceğiz. Öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra Irmak kenarında vaktimizi serbest olarak değerlendiriyor, bolca hatıra fotoğrafı çekebiliyoruz. Amasya gezimiz sonrası Samsun üzerinden vereceğimiz kısa molalarla gece 23.00 sularında Rize’ye ulaşıyoruz. Yeni seyahat planımız için buluşmak umuduyla, Hoşçakalın..
Öğle yemeği:    Amasya
Toplam Kat edilecek Mesafe: 550 km

FİYATA DÂHİL HİZMETLERİMİZ

** Gezi Boyunca Ulaşım
** 2 Gece Perissia Otel Konaklama 5*
** Otelde Alınacak 2 Kahvaltı
** Otelde Alınacak 2 Akşam Yemeği(veya dışarıda)
** Kapadokya Gezisi İçin Rehberlik Hizmeti
** Bireysel Seyahat Sağlık Sigortası
** Gezi Boyunca Araç İçerisinde Sıcak, Soğuk ve Çeşitli İkramlar
** Edfa Turizm Refakati

MÜZE KART, MÜZE ÖREN DETAYLARI

Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Müze Kart + (Bakanlığa bağlı tüm müzelere 1 yıl boyunca ücretsiz ve sınırsız giriş sağlar)  Toplam bedeli Tam: 70,00 TL Sarı basın kartı, 65 Yaş üzeri ve 7/17 yaş konuklarımız kimlik ibraz etmek kaydı ile ücret ödemeyecekler.

Okul Grubumuz için Milli Eğitim onaylı belgeyle öğretmen ve öğrenci arkadaşlar bakanlığa ait müze ve ören yerlerine ücretsiz girebilir.

Göreme Açık Hava Müzesi 50 TL, Kaymaklı Yer Altı Şehri 25 TL

Not: Program akışı rehberimiz tarafından programda yazılan her yeri görmek kaydıyla değiştirilebilir.

Yanımızda mümkün olduğu kadar az ve rahat kıyafetler almamız iyi olacaktır.

Yola çıkmadan hava durumuna göre önceden yağmurluk vb kıyafet konusunda bilgi verilecektir.

 

Taksit Seçenekleri

Genel Şartlar