YURT İÇİ TURLAR

KEMALİYE - MUNZUR

1151 Görüntüleme
1.850,00 TL /kişi başı

Tur Programı

KEMALİYE - KARANLIK KANYON - TUNCELİ - MUNZUR VADİSİ - OVACIK -  PÜLÜMÜR - EKŞİSU - ERZİNCAN

1.GÜN: CUMA
05.00 Rize merkezden hareket eidyoruz. Yaklaşık 4 buçuk sürecek yolculuğumuz sonrası ilk durağımız ErzincanIn Çağlayan bucağında bulunan doğa harikası Girlevik şelalesi olacak. Buradaki gezimiz sonrasında Pülümür'e doğru yola çıkıyor ve Cemal Süreyya anıtını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Kutu deresinde bulunan Ağlayan kayaları görüyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeğini Tuncel'de alacağız. Yemek sonrası Munzur Vadisi gezimiz olacak. Tunceli ile Ovacık ilçesi arasında kalan Munzur vadisi, endemik bitki türleri, hayvan türleri, zengin flora ve fuanayasıyla bölgenin en çok ziyaret edilen yeridir. Vadi içerisinde Ana Fatma ziyaretgahına da uğrayacağız. Ardından vadi gezimiz ve günün yorgunluğunu atmak için otelimize yerleşiyoruz.

2.GÜN  CUMARTESİ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası kısa bir Tunceli gezimiz olacak. Sonrasında Keban baraj gölüne doğru yola çıkacağız. Araba vapurundan karşıya geçerken Urartular döneminden kalan 2800 yıllık Pertek kalesini panoramık görme imkanımız olacak. Elazığ şehir merkezinde şehrin kültürünü yakından görmek ve alış veriş için kısa bir serbest zamanımız olacak. Sonrasında Çırçır şelalelerini ziyaret edeceğiz. Öğlen yemeğimizi buradaki tesiste alacağız. Yemeğimiz sonrası Kemaliye'yehareket ediyoruz. Burada ilk durağımız Tarihi Taş yolu ve Karanlık Kanyon olacak. Dünyanın en büyük kanyonları arasında bulunan kanyonu tekneyle gezeceğiz. Tekne gezimiz sonrası sırasıyla Lökhane ziyareti, Mani Yolu ve Kadı Gölü gezilerimiz olacak. Kemaliye'deki otelimize yerleşiyor, otelimzde alacağımız akşam yemeği sonrası dinleniyoruz. 

3.GÜN  PAZAR
Otelde alacağımız kahvaltımız sonrasında yöresel ürünler satın almak için Kemaliye sokaklarında serbest zamanımız olacak. Tarihi Kemaliye evleri ve Doğa tarih müzesini gezeceğiz. Sonrasında Ahmet Kutsi Tecer'in 'Orada Bir Köy Var Uzakta' şiirini yazdığı Apçağa köyü ve Kültür Evini ziyaret edeceğiz. Vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından kısa molalarla Rize'ye doğru yola çıkacağız.

İki Kişilik Odada Kişi Başı Tur Ücreti: 1850 TL
Tek Kişi Konaklama Frakı: 600 TL
7-11 Yaş Çocuk Ücreti: 1250 TL
0-6 Yaş Ücretsiz
(Çocuk ücretleri iki kişi yanında geçerli olup, ayrıca koltuk ücreti talep edilir)

FİYATA DAHİL HİZMETLERİMİZ
- Lüks Araçlarla Ulaşım
- 1 Gece Kemaliye'de Konaklama
- 1 Gece Tunceli'de Konaklama
- Otelde Alınacak 2 Kahvaltı ve 1 Akşam Yemeği
- Lokal Rehberlik Hizmetleri
- Seyahat Sigortası
- Edfa Turizm Refakati

Not: Tur güzergahında hava ve yol durumu gözeterek değişiklik yapılabiir.

Taksit Seçenekleri

Genel Şartlar