YURT DIŞI & GÜRCİSTAN TURLARI

KAZBEK TREKKİNG TURU (KAF DAĞININ ARDINA)

5317 Görüntüleme
12.000,00 ₺ /kişi başı

Tur Programı

İnfo: Kafkas Dağlarının büyüleyici güzelliğinde gerçekleşecek gezimiz ile kendinizi adeta bir Peri masalının içerisinde bulacaksınız. Turumuz açık hava etkinlikleri ile kültürel gezilerin bir araya geldiği eşsiz bir deneyim sunuyor. Bölgenin bütün ikonik destinasyonlarını ziyaret ediyor; vahşi doğayı küçük yürüyüşler ile keşfe çıkıyoruz. Uçsuz bucaksız dağların, şelalelerin, muhteşem buzulların, yerel mimari ve gelenekler ile buluşması ziyaretçiler için unutulmaz bir masal ortamı yaratıyor. Gürcistan Askeri Karayolu boyunca görkemli Kazbek Dağı'na kadar uzanan unutulmaz yolculuğumuz, Avrupa'nın en doğal yüksek irtifa yol gezi güzergahlarından biridir. Eşsiz yerler görecek doğanın ve Kafkas dağlarının güzelliğinin tadını çıkaracaksınız. 2900m irtifada başlayan 8.92 km uzunluğa 11 km2 alana sahip Gergeti buzulu Gürcistan’ın en popüler destinasyonları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Yunan mitolojisine göre, Titanların Dünyayı yönettiği dönemde ateşi çalıp insanlara hediye eden Prometheus, Tanrı Zeus tarafından burada zincire vurulmuş, efsanelerle dolu bu coğrafyadan ömür boyu unutamayacağınız anılar biriktirerek ayrılacağız.


Prometheus’un zincirlerini kırmaya gidiyoruz..

Gezilecek yerler: Batum - Gudauri - Pasanauri - Stepantsminda
Ulaşım: Trabzon’dan başlayacak gezi güzergahı, Rize - Sarp Gümrük Kapısı sonrası - Batum - Kutaisi - Zestafoni - Khaşuri - Stepantsminda karayolu güzergahı üzerinden sağlanacak..

GEZİ PROGRAMI
1. Gün:  Trabzon – Rize – Batum – Stepantsminda

Mesafe 680 km, Süre 12 saat
17.00 Trabzon havaalanından, 19:00 Rize’den hareket ile Batum’a doğru yolculuğumuz başlıyor. Sarp Sınır kapısında ki gümrük işlemlerinin ardından Batum şehir merkezinde kısa bir mola verdikten sonra gece yolculuğumuz Stepantsminda kasabasına doğru devam edecek.

2. Gün:  Stepantsminda Daryal geçidi – Gveleti şelaleleri
Mesafe 12 km Süre 30 dk.
Kahvaltı ve kısa bir dinlenmenin ardından, Gezimizin ilk durağı Daryal manastır kompleksi. Burası Mtsheta-Mtianeti bölgesinin, Kazbegi Stepantsminda belediyesinde. Deniz seviyesinden 1300 metre yükseklikte ve Rusya-Gürcistan sınırına yakın bir bölgede yer almaktadır. Kompleksin kendisi birkaç kiliseyi birleştiriyor. Gveleti Şelaleleri, Daryal Geçidi'nin granit kayalıklarında yer alan iki şelale ziyaretçilere temiz ve ferahlatıcı su ile kükreyen bir ortam sunuyor. Geceleme otelimizde.

3. Gün:  Stepantsminda Juta Vadisi
Yürüyüş Mesafesi 16 km, başlangıç yüksekliği: 2100m, maksimum yükseklik 3338m
Bugünkü gezimiz; Büyük Kafkas Dağları'nın en güzel ve çarpıcı bölümlerinden birini kapsıyor. Sonra Juta Vadisi'ne gidiyoruz. Burada Juta vadisi ve Chaukhi dağlık masifinin doğal güzelliğini ve görkemli cazibesini keşfediyoruz. Küçük dağlık nehirleri, tepeleri ve kayaları geçerek Büyük Kafkas Dağları'nın derinliklerine yürüyeceğiz. 8 Km'lik yürüyüşün ardından büyüleyici manzaraların size açıldığı Chaukhi Geçidi'ne (3338 m.) ulaşıyoruz. Burada dağlık bölgenin panoramik manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Khevsureti, Güzel havalarda üç Abudelaurebi renkli gölünü de görebilirsiniz. Akşam, Kazbegi kasabasına gidiyoruz ve geceleme otelimizde.

4. Gün: Stepantsminda Gergeti Trinity Sameba Gergeti Buzulu – Betlemi Hut
Yürüyüş Mesafesi 16 km, başlangıç yüksekliği: 1.740m, maksimum yükseklik 3674m
Gürcistan seyahatinizin en zor ama muhtemelen en güzel kısmı bugün.  Nihai varış noktamız Gergeti Buzulu olacak (3200m'de), Genişliği 6 km, uzunluğu 8,92 km'dir. İlk olarak deniz seviyesinden 2167 metre yükseklikte, Kazbegi Dağı'nın zirvesinin hemen altında ve küçük Stepantsminda kasabasının üzerinde bulunan ünlü Gergeti Trinity Kilisesi'ne yürüyüş yapıyoruz. Kilise XIV yüzyılda inşa edilmiştir ve Gürcistan'da mutlaka görülmesi gereken bir yer. Kiliseden sonra dağ silsilesini ve dar geçitleri takip ederek Sabertse Geçidi'nden geçerek Altihut ve sonrasında Gergeti Buzuluna ulaşıyoruz. Bugünkü gezi bize çarpışan buzullar, yemyeşil dağ çayırları, kükreyen nehirler ve Büyük Kafkas Dağları'nın muhteşem panoramik manzaraları ile parıldayan bir dağ manzarası sunuyor. Grubumuzun kondisyon durumuna göre buradan dönüş yapabilir veya devam ederek, buzulun üzerinden yürüyüşle eşsiz bir deneyim ile 3674m de ki Meteo istasyonuna ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz kısa bir mola sonrasında dönüşe geçiyoruz.

5. Gün: Stepantsminda Truso Vadisi
Yürüyüş Mesafesi 20 km, başlangıç yüksekliği: 2050m, maksimum yükseklik 2200m
Sabah Kazbegi yakınlarında bulunan Truso Vadisi'ne hareket ediyoruz. Truso vadisi tamamen farklı bir deneyim sunuyor. Yüksek dağlarla çevrili geniş bir ova, maden suları, travertenler, gayzerli bir göl ve terk edilmiş evler bu vadiyi ziyaret etmeniz için sadece birkaç neden. Yaklaşık 6 saatlik (her iki yönde 20 km) kolay bir yürüyüş yapacağız. Geceleme otelimizde.

6. Gün: Stepantsminda – Gudauri – Mtskheta – Tiflis
Mesafe 150 km, Süre 4 saat
Otelinizde alacağınız sabah kahvaltınızın ardından ünlü askeri otoyol boyunca seyahat ediyoruz ve 16yy -17yy  Ananuri Kalesi Kompleksini keşfediyoruz. Bir ortaçağ mimari kompleksi olan kale, iki kiliseyi, birkaç kuleyi ve savunma duvarlarını içerir. Güzel freskler, cepheler ve Jinvali baraj gölünün manzarası ile bir peri masalı olarak dönüş yolculuğumuza devam ediyoruz.

7. Gün: Tiflis – Gori – Kutaisi – Batum  Trabzon
Mesafe 560 km, Süre 12 saat
Otelinizde alacağınız sabah kahvaltınızın ardından yol güzergahımızdaki Gori, Khaşuri, Zestafoni şehirlerinden geçerek Kutaisi şehrinde gezi ve dinlenme molası veriyoruz. Buradan hareketle Batuma varıyoruz. Batum'da sırasıyla; Bulvar, Tiyatro Meydanı, Avrupa Meydanı ve Piazza Meydanı gezeceğimiz yerler arasında. Limanda bulunan Ali&Nino sevgi heykeli gezilerimiz olacak. Ardından Sarp Sınır kapısında gümrük işlemlerimizi tamamlayarak Türkiye’ye dönüş yapıyoruz.
Rize ve Trabzon’da turumuzu sonlandırıyoruz.

İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Tur Ücreti: 13500 ₺ yerine 12000 ₺
Tek kişi Konaklama Farkı: 5600 ₺
08-11 Yaş Çocuk Ücreti: 8500 ₺ (aynı odada her iki ebeveyni ile birlikte kalma şartı var)

Not.. İnidirimden yararlanmak ve fiyat artışlarından etkilenmemek için ön kayıt ve bir miktar kapora yeterlidir.

Fiyata Dahil Olanlar
- Trabzon ve Rize'den İtibaren Ulaşım Hizmetleri
- 6 Gece Otellerde Konaklama
- Otellerde Alınacak Kahvaltılar
- Gezi Boyunca Bölge Deneyimi Çok İyi Olan Uzman Rehber 
- Aracımızın İçerisinde İkramlar
- Yurt Dışı Seyehat Sigortası

HAREKET NOKTALARIMIZ
-Trabzon Forum - Rize Merkez Edfa Turizm - Rize-Artvin Havaalanı ve Sahil Yolu Güzergahı
-Havaalanına gelecek misafirlerimizin geliş saatleri ile tur hareket saati arasında çok zaman olursa her iki havaalanından ofisimize ulaşımı kolaylıkla sağlayabilir. Valizlerini bırakıp şehir merkezinde vakit geçirmeleri açısından acentemizden destek alabilir.

ÖNEMLİ NOT: 
Türk vatandaşları Gürcistan'a Pasaport veya yeni kimlik kartıyla giriş yapabilir.
Tur programı, hava yol vb şartlarda acente tarafından değiştirilebilir.
Bu durum misafirlerin bilgisi dahilinde ve daha iyi şartlarda seyahat edilebilmesi açısından  gerçekleşir.

18 yaş altı çocuklar için her iki ebeveyn birlikte olması veya noter tasdikli vekalet veya pasaport olması gerekir.
Çocuk yaşına bakılmaksızın kimlikte resim olması şartı vardır..


İADE ŞARTLARI
Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15-20 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Taksit Seçenekleri

Genel Şartlar