OKUL TURLARI

KAPADOKYA TURU

95 Görüntüleme
0.00 TL /kişi başı

Tur Programı

KAPADOKYA

Doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ’a borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine gitmek üzere 28 Nisan Cuma akşamı Rize Edfa Turizm önünden 18.00’da yola çıkıyoruz. Yaklaşık 12 saat sürmesi planladığımız yol güzergahımız Trabzon – Samsun – Çorum üzerinden uygun molalarla olacak..

Toplam Kat Edilecek Mesafe:  Yaklaşık 1000 km

1.GÜN:
GÖREME PANORAMA – GÜVERCİNLİK VADİSİ – ÜÇHİSAR KALESİ – ÜRGÜP – ÜÇ GÜZELLER PERİ BACALARI  – PAŞABAĞ – ZELVE – DERVENT  – TÜRK GECESİ

Sabah saatlerinde Avanos’a ulaşıyor, kahvaltımız için Mercedes Cafe&Restoranda mola veriyoruz. Serpme köy kahvaltımızın ardından ilk durağımız Rahipler Vadisi(Keşişler Vadisi) olarak da bilinen PAŞABAĞ VADİSİ olacak. Şapkalı peri bacalarının sıklıkla küçüklü, büyüklü enteresan örneklerini görebileceğiniz bir yer olan bu vadiyi, rahipler ve din adamları kayalara oydukları odalarda inzivaya çekilmek için kullanmışlardır. İkinci durağımız, ZELVE ören yeri. Üç vadiden oluşan Zelve ören yeri, peribacalarının en yoğun olduğu yerdir. Ardından peri bacalarının deve şeklini almasıyla ünlenen ve hayal vadisi olarak da bilinen DEVRENT VADİSİ’ni geziyoruz. Fotoğraf molamız sonrasında Ürgüp’e hareket ediyoruz. Ürgüp ‘e gelip sütte kavrulmuş kabak çekirdeğinin ve yöreye özgü baklavanın tadına bakmamak olmaz deyip NATUREL KURUYEMİŞ’ DE alışveriş molası veriyoruz. Bu alışveriş molamız sonrası Asmalı Konağı geziyor, fotoğraf çekimlerimizin ardından öğle yemeğimize geçerken yolumuz üstündeki ÜÇ GÜZELLER PERİ BACALARI için kısa bir mola veriyoruz. Öğle yemeğimizi 12:30-13:30 saatleri arasında, açık büfe olarak alacağımız Avanos’taki HAN RESTORAN’a hareket ediyoruz. Yemeğimizin ardından GÜVERCİNLİK VADİSİ ‘nde panoramik fotoğraf çekimlerimiz için mola verip, ONYX TAŞ ATÖLYESİ’NDE ustaların ellerinde bölgeye has çok değerli taşların nasıl işlendiğini izleyip Kapadokya bölgesinin zirve noktası olan ÜÇHİSAR KALESİ’ne çıkıyoruz. Bu kale aynı zamanda bölgedeki en yüksek peri bacasıdır. Yeni durağımız kahve molası vereceğimiz GÖREME PANORAMA’da bulunan SALKIM TEPESİ. Buradaki enfes manzara eşliğinde, bir taraftan fotoğraf çekmeye diğer taraftan çayınızı yudumlamaya doyamayacaksınız. Otelimize geçmeden son durağımız bölgenin en köklü çömlekçilerinden CHEZ-ALİ ÇÖMLEKÇİLİK olacak. Burada, bölgedeki ve ülkemizdeki çömlekçilik tarihini dinleyip bir taraftan yapılışını canlı izledikten sonra, dileyen misafirlerimizin alışveriş yapmasının ardından, otelimize hareket ediyoruz. 17:30-18:00 gibi, akşam yemeği ve konaklamanın da olduğu otelimizde oluyoruz. Dileyen misafirlerimizle bölgenin ünlü eğlencesi Türk Gecesi’ne gidiyoruz.

Türk Gecesi: Yaklaşık 4 saat süren bu eğlence, sema gösterileriyle başlayıp, bütün yörelerden gelen halk oyunu ekiplerinin sahne almasıyla, şarkı, türküyle devam edip, dans ve dansöz gösterileriyle son bulur(Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Avanos’ta Serpme Köy Kahvaltısı (Açık Büfe Fiyata Dahil)
Öğle Yemeği: Uygun bir restoranda (Açık Büfe Fiyata Dahil)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe
Konaklama: 4-5 Yıldızlı Otellerde
Toplam Kat Edilecek Mesafe:70 km

2.GÜN: 30 NİSAN PAZAR
BALON TURU – IHLARA VADİSİ – KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ – AMASYA

*Balon turuna katılmak isteyen misafirlerimiz güneşin doğuşuyla birlikte yola çıkacaklar.(Ekstra)

07.00’ye kadar balonla gezdikten sonra saat 08.00’de otele dönüyoruz.

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından bugün ki ilk durağımız düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği, bir mühendislik harikası olan KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ olacak. Sonrasında Melendiz ırmağının oluşturduğu, içerisinde kaya kiliselerin ve güvercinliklerin olduğu 14 km uzunluğunda, yaklaşık 100 - 120 m yüksekliğindeki Ihlara Vadisine gideceğiz. Ihlara Vadisinde yapacağımız yürüyüşte Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini gezeceğiz. Buradaki gezimiz ve fotoğraf molamızın ardından Kapadokya ve Ihlara Vadisi programımızı bitirmiş oluyoruz. Sonraki durağımız olan Kayseri’ye hareket ediyoruz. Şehir turu ve akşam yemeğimizin ardından Rize’ye hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde siz değerli misafirlerimizi bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü
Öğle Yemeği:  Avanos (Testi kebabı ekstra)
Akşam Yemeği: Kayseri’de Serbest (Ekstra)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 1000 km

GRUPLARINIZ İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN.

FİYATA DÂHİL HİZMETLER

 • Gezi Boyunca Ulaşım
 • 1 Gece Konaklama 
 • Otelde Alınacak 1 Açık Büfe Kahvaltı
 • Otelde Alınacak 1 Açık Büfe Akşam Yemeği
 • 1.Gün Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
 • 1 Açık Büfe Öğle Yemeği
 • Kapadokya Gezisi İçin Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • Gezi Boyunca Araç İçerisinde Sıcak, Soğuk ve Çeşitli İkramlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yolda Alınacak Yemekler (Avanos Testi Kebabı- Kayseri Akşam Yemeği)
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Türk Gecesi
 • Balon Turu

MÜZE KART, MÜZE ÖREN DETAYLARI

Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Müze Kart + (Bakanlığa bağlı tüm müzelere 1 yıl boyunca ücretsiz ve sınırsız giriş sağlar)  Toplam bedeli Tam: 65,00 TL Sarı basın kartı, 65 Yaş üzeri ve 7/17 yaş konuklarımız kimlik ibraz etmek kaydı ile ücret ödemeyecekler.

TAVSİYEMİZ

Hava koşullarına ve yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, görüntü cihazları, yedek pil, harita, müze kartlarınız, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka polar vb. bulundurulmasını hatırlatırız.

 

Taksit Seçenekleri

Genel Şartlar