YURT İÇİ TURLAR

KAPADOKYA TURU

1362 Görüntüleme
650,00 TL /kişi başı

Tur Programı

KAPADOKYA

Doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ’a borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine gitmek üzere 29 EKİM Cuma akşamı Rize Edfa Turizm önünden 19.00’da yola çıkıyoruz. Yaklaşık 12 saat sürmesi planladığımız yol güzergahımız Trabzon – Samsun – Çorum üzerinden uygun molalarla olacak..

Toplam Kat Edilecek Mesafe:  Yaklaşık 1000 km

1.GÜN: 30 EKİM CUMARTESİ
GÖREME PANORAMA – GÜVERCİNLİK VADİSİ – ÜÇHİSAR KALESİ – ÜRGÜP – ÜÇ GÜZELLER PERİ BACALARI  – PAŞABAĞ – ZELVE – DERVENT  

Sabah saatlerinde kapadokya ulaşıyoruz, kahvaltımız için mola veriyoruz. Serpme köy kahvaltımızın ardından ilk durağımız Rahipler Vadisi(Keşişler Vadisi) olarak da bilinen PAŞABAĞ VADİSİ olacak. Şapkalı peri bacalarının sıklıkla küçüklü, büyüklü enteresan örneklerini görebileceğiniz bir yer olan bu vadiyi, rahipler ve din adamları kayalara oydukları odalarda inzivaya çekilmek için kullanmışlardır. İkinci durağımız, ZELVE ören yeri. Üç vadiden oluşan Zelve ören yeri, peribacalarının en yoğun olduğu yerdir. Ardından peri bacalarının deve şeklini almasıyla ünlenen ve hayal vadisi olarak da bilinen DEVRENT VADİSİ’ni geziyoruz. Fotoğraf molamız sonrasında Ürgüp’e hareket ediyoruz. Ürgüp ‘e gelip sütte kavrulmuş kabak çekirdeğinin ve yöreye özgü baklavanın tadına bakmamak olmaz deyip NATUREL KURUYEMİŞ’ DE alışveriş molası veriyoruz. Bu alışveriş molamız sonrası Asmalı Konağı geziyor, fotoğraf çekimlerimizin ardından öğle yemeğimize geçerken yolumuz üstündeki ÜÇ GÜZELLER PERİ BACALARI için kısa bir mola veriyoruz. Öğle yemeğimizi 12:30-13:30 saatleri restoranta hareket ediyoruz. Yemeğimizin ardından GÜVERCİNLİK VADİSİ ‘nde panoramik fotoğraf çekimlerimiz için mola verip, ONYX TAŞ ATÖLYESİ’NDE ustaların ellerinde bölgeye has çok değerli taşların nasıl işlendiğini izleyip Kapadokya bölgesinin zirve noktası olan ÜÇHİSAR KALESİ’ne çıkıyoruz. Bu kale aynı zamanda bölgedeki en yüksek peri bacasıdır. Yeni durağımız kahve molası vereceğimiz GÖREME PANORAMA’da bulunan AŞIKLAR TEPESİ. Buradaki enfes manzara eşliğinde, bir taraftan fotoğraf çekmeye diğer taraftan çayınızı yudumlamaya doyamayacaksınız. Otelimize geçmeden son durağımız bölgenin en köklü çömlekçilerinden CHEZ-ALİ ÇÖMLEKÇİLİK olacak. Burada, bölgedeki ve ülkemizdeki çömlekçilik tarihini dinleyip bir taraftan yapılışını canlı izledikten sonra, dileyen misafirlerimizin alışveriş yapmasının ardından,  akşam yemeği ve konaklamanın da olduğu otelimizde oluyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Serpme Köy Kahvaltısı ( ekstra )
Öğle Yemeği: Uygun bir restoranda  ( ekstra )
Akşam Yemeği: Otelde yemek ( ücrete dahil )
Konaklama: 4-5 Yıldızlı Otellerde
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 90 km

2.GÜN: 31 EKİM PAZAR
BALON TURU – KAYMAKLI YER ALTI ŞEHRİ – AVANOS - KIZILIRMAK - AMASYA

*Balon turuna katılmak isteyen ve güneşin doğuşuyla bu eşsiz manzarayı fotoğraflamak isteyen misafirlerimiz erkenden yola çıkıyor."

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından bugün ki ilk durağımız düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği, bir mühendislik harikası olan KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ olacak. Dünyaca ünlü yeraltı şehri gezmiz sonrasında Avanos'a hareket ediyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Kızılırmak kenarında serbest zamanımız olacak.KAPADOKYA gezimizin ardından Amasya'ya doğru yola çıkıyoruz. Yeşilırmak kenarında kurulu tarihi şehirde kısa bir gezimiz ve fotoğraf molamızın ardından akşam yemeğimizi yine burada alıyoruz. Sonrasında kısa molalarla Trabzon ve Rize’ye hareket ediyoruz. Gece saatlerinde siz değerli misafirlerimizi bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle aldığımız noktalara bırakıyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü ( ücrete dahil )
Öğle Yemeği:  Avanos (Testi kebabı ekstra)
Akşam Yemeği: Amasya (Ekstra)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 1000 km

GRUPLARINIZ İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN.

FİYATA DÂHİL HİZMETLER

  • Gezi Boyunca Ulaşım
  • 1 Gece Konaklama 
  • Otelde Alınacak 1 Kahvaltı
  • Otelde Alınacak 1 Akşam Yemeği
  • Kapadokya Gezisi İçin Rehberlik Hizmeti
  • Seyahat Sigortası
  • Gezi Boyunca edfa turizm refakati

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Yolda Alınacak Yemekler ve Öğle Yemekleri
  • Müze ve Ören Yeri Girişleri
  • Balon Turu

MÜZE KART, MÜZE ÖREN DETAYLARI

Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Müze Kart + (Bakanlığa bağlı tüm müzelere 1 yıl boyunca ücretsiz ve sınırsız giriş sağlar)  Toplam bedeli Tam: 65,00 TL Sarı basın kartı, 65 Yaş üzeri ve 7/17 yaş konuklarımız kimlik ibraz etmek kaydı ile ücret ödemeyecekler.

TAVSİYEMİZ 

Hava koşullarına ve yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, görüntü cihazları, yedek pil, harita, müze kartlarınız, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka polar vb. bulundurulmasını hatırlatırız.

PANDEMİ kuralları çerçevesinde aracımızda oturma düzeni oluşturulup, bunun dışında dezenfektan, kolanya ve maske bulundurulacaktır.

Taksit Seçenekleri

Genel Şartlar