YURT DIŞI & GÜRCİSTAN TURLARI

GÜRCİSTAN TURU 5 GECE 6 GÜN 2024

17474 Görüntüleme
8.950,00 ₺ /kişi başı

Tur Programı

BU TURUMUZDA ERKEN REZERVASYON İNDİRİMİ VAR..

TİFLİS – MTSKHETA – GORİ – KUTAİSİ – MARTVİLİ  BATUM  
Sameba Katedrali – Cuma Camii – Rustaveli – Barış Köprüsü
Narikala – Vernisaj Pazarı – Mtskheta – Jvari Manastırı – Svetitskhoveli Manastırı – Özgürlük Meydanı 
– Ulusal Müze – Metro – Mtatsminda Tepesi – Martvili Kanyonu – Prometheus Mağarası – Sataplia Ulusal Parkı – BATUM

Tur Tarihleri
13-18 Kasım - Sömestr ara tatili
23-26 Ocak 2024 -
Sömestr Tatili Programına bakın
9-14 Nisan 2024 - Ramazan Bayramı
21-26 Mayıs 
18-23 Haziran - Kurban Bayramı
9-14 Temmuz
30 Temmuz - 4 Ağustos
20-25 Ağustos

1.Gün: Trabzon - Rize - Batum - Tiflis
Turumuz 19.00 Trabzon, 20.30 Rize hareketli olup, belirlenen saatlerde Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Gümrük geçiş işlemlerinin ardından Batum şehrine varıyoruz burada panoramik şehir turu (Tiyatro Meydanu, Avrupa Meydanı ve Türk Sokağı gezilerimiz) olacak. Sonrasında kısa molalarla yaklaşık 5 buçuk-6 saatlik bir yolculuk ile Kutaisi ve Gori şehirlerinden geçip Tiflis’e ulaşıyoruz. 
Not: Bu turumuzda son gün Batum konaklamız olacağından, gezimiz sınır geçişleri vb sebeplerle rehberimiz tarafından son gün detaylı yapılacaktır.

2.Gün: Sameba Katedrali - Sülfür Hamamları - Rustaveli - Barış Köprüsü - Narikala - Vernisaj Pazarı
Sabah kahvaltımızın ardından Gürcistan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Tiflis gezimize başlıyoruz. İlk olarak bölgenin en büyük ve görkemiyle ünlü Sameba Katedralini ziyaret ediyoruz. Ardından rehberimizin önderliğinde eski Tiflis’te yapacağımız yürüyüşle kültürü yakından görüyor, Osmanlı hamamları ve Cuma Camiini ziyaret ediyoruz. Gezimize Rustaveli Bulvarı ve ünlü Barış köprüsü ile devam edeceğiz. Alacağımız öğle yemeğinin ardından Narikala Kalesi ve Gürcistan’ın anası (Kartlis Deda) heykelini görmek üzere teleferikle Tiflis’e hâkim olan tepeye çıkıyoruz. Burada hatıra fotoğraflarımızı çekip, bir süre şehir manzarasını seyredeceğiz. Ardından Antikacılar Pazarı, Vernisaj Pazarını da gezip alacağımız hediyelik eşyalardan sonra yoğun geçen günümüzün sonuna doğru otelimize yerleşip bir süre dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi; yine Kura Nehri kıyısında kurulu nezih restoranında canlı müzik ve Gürcü halk oyunlarının gösterileri eşliğinde alıyoruz.

3.Gün:  Mtskheta - Jvari Manastırı - Svetitskhoveli Manastırı - Ulusal Müze - Metro - Mtatsminda
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Bugün ilk durağımız, Gürcistan’ın tarihi başkentlerinden biri olan Tiflis’e yarım saat mesafedeki Mtskheta şehri olacak. Tarih kokan ve kültürel özelliğini günümüze kadar korumayı başaran tarihi çarşıda yerel halkın sattığı Gürcü kültürünü yansıtan birçok hediyelik eşya alma imkânımız oluyor. Ardından her ikisi de Unesco dünya mirası listesinde yer alan 6.yy eseri Jvari ve 11.yy eseri Svestitskhoveli Manastırı gezilerini yapıyoruz. Mtskheta gezimizin ardından Tiflis’e dönüp öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimiz sonrası Özgürlük Meydanı ve Ulusal Müzeyi gezeceğiz. 1966 yılında Sovyetler tarafından yapılan Tiflis Metrosunda yapacağımız seyahat sonrasından TV kulesi olarak bilinen Mtatsminda Tepesine çıkıyoruz. Avrupa’nın en büyük dönme dolaplarından birinin içinde bulunduğu oyun parkı ve çevresinde vaktimizi geçiriyoruz. Ardından şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize geçiyoruz.

4.Gün: Gori - Khaşuri - Kutaisi - Sataplia Ulusal Parkı
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz, sonrası Stalin'in doğduğu şehir Gori'ye hareket ediyor, Stalin müzesi, makam trenini ve doğduğu evi geziyoruz. Ardından Khaşuri üzerinden yaklaşık 3 saatlik yolculuğumuz sonrası Antik başkent Kutaisi şehrine varıyoruz. Burada sırasıyla Kolkheti Meydanı, Beyaz Köprü, Eski Şehir Meydanı, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Bagrati Katedralini geziyoruz. Sataplia Ulusal parkında Dinozor ayak izlerinin de bulunduğu bölgede adeta tarih öncesine yolculuğumuz olacak. Sırasıyla; Mağara, Cam Teras ve Müze gezimizi tamamlayıp Kutaiside konaklamamızı yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Kalan vaktimizi serbest olarak değerlendiriyoruz..

5.Gün: Tskaltubo - Martvili - Senaki - Poti - Batum
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz, Sovyetler birliği döneminde sanatoryumları ile meşhur Tskaltubo şehrini geziyoruz, buradan Gürcistan’ın en güzel mağaralarından Prometheus mağarasını geziyoruz yaklaşık 1,30 saatlik mağara gezimiz sonunda arzu eden misafirler mağara içerisindeki nehirde bot turu ile devam edebiliyor. Buradan Martvili şehrindeki kanyona varışımız yaklaşık 1 saat sürüyor. Abaş nehri üzerinde yer alan Martvili kanyonu; geçitler, kanyonlar, kayalardan aşağıya doğru sarkan sarmaşıklar, şeffaf turkuaz renkli suyu, mağaralar ve şelaleler, yeşil ve mavinin sesli sentezi nedeniyle muhteşemdir. Gezimizin sonrasında Senaki şehri üzerinden Poti şehrine varıyoruz, panoramik şehir gezimizin ardından Batum’a varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği için sahildeki restoranımıza gidiyor, kalan vaktimizi serbest olarak Batum şehir merkezinde değerlendiriyoruz.

6.Gün: Batum - Botanik Parkı - Teleferik - Bulvar -  Rize - Trabzon
Sabah kahvaltımız sonrası Batum turumuza başlıyoruz. Sırasıyla Liman, Türk Sokağı – Batum Orta Camii
Piazza Meydani  – Yunan Kilisesi ve teleferik gezilerimiz olacak. Kuş bakışı Batum şehrini seyrederken kahvemizi içebileceğiz. Ardından öğle yemeği molamız olacak. Yemek sonrasında Avrupa Meydani – Medea Heykeli – Tiyatro Meydanı – Poseidon Heykeli gezilerini yaptıktan sonra ünlü Batum bulvarını gezeceğiz.  Nikah Salonu – Akropol - İskele – Alfabetik Kule – Deniz Feneri – Ali&Nino Sevgi Heykeli ve Dönme Dolap ziyaret edeceğimiz yerler arasında. İskelede son bir çay kahve molamızın ardından Sarp sınır kapısına hareket ederek gümrük işlemlerimizi yapıyor, Rize ve Trabzon'a olan son yolculuğumuzu tamamlayarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Not: Turumuzun son günü gezi ve sınır geçişleri şeklinde olacağından aynı gün içinde alınacak uçak biletlerinden acentemiz sorumlu olamamakla beraber, rehberimiz  aşağıda verdiğimiz tahmini tur bitiş nokta ve saatlerine göre planlama yapacaktır.

17:30 Sarp
19:00 Rize
20.30 Trabzon

İki Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat: 9950 ₺ yerine 8950 ₺ indirimli fiyat...

Erken rezervasyondan yararlanmak için % 25 kapora yeterlidir
Tek kişi Konaklama Farkı: 2950 ₺
7-11 Yaş Çocuk Ücreti: 5450 ₺ (her iki ebeveyn ile birlikte 1. çocuk için geçerlidir)
2-6 Yaş Çocuk Ücretsiz (alınırsa koltuk ücreti 2500 ₺'dir)

FİYATA DAHİL HİZMETLER
Son Model Araçla Ulaşım
. 2 Gece Tiflis’te  Konaklama (Green Tower - Reikarzt Avlabari)
. 1 Gece Kutaisi'de Konaklama (Promethous Hotel)
. 1 Gece Batum’da Konaklama (İntourist Batumi)
. Otelde Alınacak 4 Sabah Kahvaltısı
. Gezimiz Boyunca Rehberlik Hizmeti
. Aracımızın İçerisinde İkramlar
. Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Müze ve ören yeri girişleri
Yurt Dışı Çıkış Harcı
Öğlen ve Akşam yemekleri
Ekstra harcamalar

HAREKET NOKTALARIMIZ
Trabzon Forum - Rize Çay Çarşısı Edfa Turizm ve Sahil Yolu Güzergahı

(Trabzon ve Rize'de bulunan her iki hava limanı yol güzergahımız üzerindedir)

ÖNEMLİ NOT: 
Türk vatandaşları Gürcistan'a Pasaport veya yeni kimlik kartıyla giriş yapabilir.
Tur programı, hava yol vb şartlarda acente tarafından değiştirilebilir.
Bu durum misafirlerin bilgisi dahilinde ve daha iyi şartlarda seyahat edilebilmesi açısından  gerçekleşir.

18 yaş altı çocukların Gürcistan'a geçişi için her iki ebeveyn ile birlikte olması veya noter tasdikli vekalet veya alırken aksi durumu belirtilmemişse pasaport olması gerekir.
Çocuk yaşına bakılmaksızın kimlikte resim olması şartı vardır..

* Sınır geçişleri tamamen bireysel olup, yurt dışı çıkış yasağı, kimlikle ilgili vb sorunlar tamamıyla şahıslarla alakalı olup, acentemizin sorumluğu dışındadır. Bu gibi durumlarda sınır geçişi yapamayan misafirlerimize % 20 hizmet bedeli iadesi yapılır.

İADE ŞARTLARI
Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15-20 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 

** Gruplarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için 444 2 302 veya 0532 402 1045 numaralı çağrı merkezimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz..

Taksit Seçenekleri

Genel Şartlar