YURT İÇİ TURLAR

GAP TURU / 3 GECE 4 GÜN

401 Görüntüleme
1.500,00 TL /kişi başı

Tur Programı

DİYARBAKIR - HASANKEYF - MİDYAT - MARDİN - URFA - HARRAN - HALFETİ - GAZİANTEP

DİYARBAKIR - HASENKEYF - MİDYAT - MARDİN -
ŞANLIURFA - HARRAN - BALIKLIGÖL - HALFETİ - GAZİANTEP

3 GECE 4 GÜNLÜK TURU PROGRAMI

1. GÜN: DİYARBAKIR - HASANPAŞA HANI - ULU CAMİ - HASANKEYF - MİDYAT
Diyarbakır'a ulaştıktan sonra saat 07:30 sularında tarihi Hasanpaşa Hanında keyifli bir yöresel kahvaltı ile turumuza başlıyoruz. Diyarbakır'da ilk durağımız İslamın 5. Haremi şerifi Diyarbakır Ulucami'dir. 500 yıllık Dört Ayaklı Minare ile gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Ardından Çin Seddinden sonra dünyanın en uzun surları olan Diyarbakır Surlarını gezip burada Diyarbakır'ın eşsiz manzarasını fotoğrafladıktan sonra Diyarbakır Turumuz sona ermiş olacak ve Hasankeyf'e hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saat sonra Hasankeyf'e varıyoruz. Öğle yemeği için ayrılan bir saatlik serbest zamanın ardından Hasankeyf'i gezmeye başlıyoruz. Hasankeyf Çarşısının içerisinden ilerleyerek yakın tarihte sular altında kalacak minaresiyle ünlü Elrızık CamiiHasankeyf Kalesi gezisini yaptıktan sonra. Tarihi Hasankeyf Mağarasında hilve kahvesine ne dersiniz? Hasankeyf gezimizi sona erdirip konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Turabidin Bölgesinin kalbi Midyad'a doğru hareket edip konaklama ve akşam yemeği içi Midyad'a geçiyoruz. Tarihi Midyat evleri'nin arasından gümüş ve telkari satın alınabilecek çarşıda serbest zaman veriyoruz. Gezimize Sıla dizisi ve birçok diziye ev sahibliği yapan Midyad Konuk Evini gezerek devam edeceğiz. Konaklama ve akşam yemeği için Mardin'de bulunan 4***** konaklama otelimiz olan Yay Grand'e geçiyoruz. 
Öğle yemeği: Midyat (EKSTRA)
Akşamyemeği: Otelimizde açık büfe veya set menü şeklinde fiyata dâhil
Konaklama: Yay Grand Mardin 4*

2. GÜN:  MIDYAT - SILANIN KONAĞI - GÜMÜŞÇÜLER - MARDİN - ULU CAMİ - DAYRUL ZAFARAN MANASTIRI - KASIMIYE MEDRESESİ
Otelimizde alınan açık büfe kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Mardin'e hareket ediyoruz. Eski bir Ermeni Konağı olan eski PTT Binası Şehidiye Camisi, Tarihi Çarşılarını, sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraların içerisinde yürüyerek, şu an restorasyonda olan 11. yüzyılda Ermeni bir usta tarafından yapıldığı tahmin edilen minaresi ile meşhur Ulu Camii görüyoruz. Buradan Şeyh Çabuk Camii müsaitlik durumuna göre, süryani cemaatinin dünyadaki en ölnemli merkezlerinden biri Dayrülzaferan Manastırını geziyoruz. Mardin Merkezde Taş evleri görerek dar sokaklarda gezme fırsatımız olup, yöresel lezzetlerin alışverişi için vaktiniz olacaktır. Ardından 15 yy. Akkoyunlu hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptrılan Kasımiye Medresesini gezip Mezoptomya Ovasını fotoğrafladıktan sonra Urfa'ya hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Urfada.
Kahvaltı: Otelde açık büfe şeklinde fiyata dâhil
Öğle yemeği: Rehberimizin tavsiyesi ile açık büfe veya set menü şeklinde - EKSTRA
Akşam yemeği: Otelimizde veya rehberimizin tavsiyesi ile bir restoranda SIRA GECESİ- EKSTRA
Konaklama: Şanlıurfa Nevali Otel 5*

3. GÜN : HARRAN - EYYÜP PEYGAMBER - BALIKLIGÖL - RİZVANİYE MEDRESESİ
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Harran'a hareket ediyoruz. Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan harran höyüğü, emevi halifesi II. Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan camii el firdevs (Cennet Camii), avlusunda yer alan anadoluda kurulan ilk islam medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, tarihi Surlar, ve konik kubbeli evleri ziyaret ediyoruz. Sabır timsali Eyyüp Peygamderin makamını ziyaret ediyoruz ve rehberimizden Hz. Eyyüp Peygamberin hayat hikayesini dinliyoruz. Ardından Balıklıgöl alanına giriyoruz. Halil-üe Rahman ve Rızvaniye CamileriBalıklı GölAyn-el Zeliha GölüHz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zamanda yöresel alışverişimizi gerçekleştirdikten sonra Sıra Gecesine geçiyoruz.
Kahvaltı: Otelde açık büfe şeklinde fiyata dâhil
Öğle yemeği: Rehberimizin tavsiyesi ile açık büfe veya set menü şeklinde - EKSTRA
Akşam yemeği: Otelimizde veya rehberimizin tavsiyesi ile bir restoranda SIRA GECESİ- EKSTRA
Konaklama: Şanlıurfa Nevali Otel 5*

4. GÜN: HALFETİ TEKNE TURU - GAZİANTEP (SERBEST ZAMAN)
Şanlıurfadaki otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Halfeti'ye doğru hareket ediyoruz.  Fırat Nehri üzerinden kuzeyden güneye 4. Baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan Halfeti'ye doğru yola çıkıyoruz. Burada Birecik Baraj Gölü üzerinde bir saat sürecek olan tekne turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum kaleTarihi Mağara Evleri ve sular altında kalan yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonta tekrar Halfeti'ye dönüyoruz. Öğle Yemeği Molası Gaziantep Kalesi (Panoramik) ve Bakırcılar Çarşısında serbest zaman..  Rize'ye hareket.. 
Kahvaltı: Otelde açık büfe şeklinde fiyata dâhil
Öğle yemeği: Rehberimizin tavsiyesi ile açık büfe veya set menü şeklinde - Ekstra
Akşam yemeği: Yol güzergahında uygun bir mola - Ekstra

Kişi Başı Ücret: 1500 TL
6-12 Yaş: 1100 TL
Tek Kişi Konaklama Farkı: 550 TL

FİYATA DAHİL HİZMETLER
*** Gezi Boyunca Son Model Otobüs İle Ulaşım
*** Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
*** 3 Gece, 4*/ 5* Otellerde Konaklama
*** Otelde Alınacak Kahvaltılar ve 2 Akşam
*** Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
*** Seyahat Sigortası
*** Edfa Turizm Refakati

Taksit Seçenekleri

Genel Şartlar