YURT İÇİ TURLAR

DOĞU EKSPRESİ

1974 Görüntüleme
550,00 TL /kişi başı

Tur Programı

KARS - ERZURUM - ANİ HARABELERİ

1.GÜN: CUMARTESİ    ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ – KARS ŞEHİR MERKEZİ
Gece 01.30 da Rize merkezde acentemiz önünden hareket ediyoruz. Hopa-Artvin güzergâhından kısa molalarla yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuz sonunda Çıldır gölüne ulaşıyoruz. Çıldır gölü etrafında hatıra fotoğraflarımızı çektikten sonra Kütük Ev Restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimiz ardından UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dâhil edilen Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Bakımsızlık ve terk edilmişliğine rağmen hala görülmeye değer bir yer. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami’ni gezdikten sonra Ermenistan’ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Kars şehir merkezine hareket ediyoruz. Kars Kalesi ve On iki havariler kilisesini ziyaretlerimiz ardından şehir merkezinde serbest zamanımız olacak. İsteğe bağlı akşam yemeğinin ardından otele yerleşiyoruz. 

2.GÜN: PAZAR DOĞU EKPRESİ İLE ERZURUM – ÇİFTE MİNARELİ MEDRESESİ – YAKUTİYE – PALANDÖKEN
Sabah kahvaltısının ardından Doğu Ekpresine binmek için hareket ediyoruz. Sabah 08:00 Treni ile Erzurum yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 5 saat süren yolculuğumuzun ardından Erzurum’a varıyoruz. İsteğe bağlı öğle yemeğimizin ardından turumuza başlıyoruz(Cağ Kebabı Önerilir). Doğu Anadolu’nun en büyük kenti Milli mücadele, milli birlik ve bağımsızlık hareketinin temelinin atıldığı kentimiz Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. Sırasıyla Üç Kümbetler, Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat’ın kızı olan Hundi Hatun veya İlhanlı hanedanlarından Padişah Hatun tarafından yaptırılmış olma ihtimalinden dolayı “Hatuniye Medresesi” de denilen Çifte Minerali Medrese, Kongre Binası, Erzurum Kalesi, tarihi Erzurum evleri, Ulu Camii, Yakutiye Medresesini ve Taş Han'ı görüyoruz. Hava şartlarına göre yapacağımız Palandöken gezimizin ardından Rizeye dönüş yapıyoruz.

Kişi Başı Fiyat: 450 TL
0-6 Yaş Ücretsiz (Koltukta oturacaksa 250 TL)
7-12 Yaş 350 TL

FİYATA DAHİL HİZMETLER
– Konforlu Araç İle Ulaşım(RİZE Kalkışlı)
– Kars Şehir Merkezinde 1 Gece Konaklama
– 1.Gün Çıldır Gölü Etrafında Kahvaltı (Kütük Ev)
– Araç İçi ikramlar
– Tüm Çevre Gezileri
– Doğu Ekspresi Kars-Erzurum Arası Tren Bileti
– Profesyonel Rehberlik Hizmeti
– Seyahat Sağlık Sigortası

Not: Yolculuğumuz Rize-Artvin üzerinden olacak. Gezi günü yol durumuna göre güzergah değişikliği yapılabilir. Dönüş güzergahımız ise Erzurum Ovit Tüneli üzerinden olacak. 

TUR TARİHLERİ

  • 21- 22 mart

Taksit Seçenekleri

Genel Şartlar