YURT İÇİ TURLAR

BUTİK DOĞU KARADENİZ & YAYLALAR

668 Görüntüleme
1.550,00 TL /kişi başı

Tur Programı

ARTVİN / BORÇKA – KARAGÖL – ÇAMLIHEMŞİN – AYDER – AVUSOR YAYLASI– KAÇKAR DAĞLARI –
BÜYÜK GÖL – HUSER YAYLASI – ŞENYUVA – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ – ŞİMŞİR ORMANLARI –
ÇAT VADİSİ – ÇİLANÇ KÖPRÜSÜ – ŞAHİN TEPESİ – RİZE – UZUNGÖL – SÜRMENE – MAÇKA – ALTINDERE – SÜMELA MANASTIRI – ATATÜRK KÖŞKÜ – TRABZON

1.GÜN                                                                                                                    TRABZON – RİZE - ŞAHİN TEPESİ
Trabzon’da belirlenen saatte misafirlerimizi karşılayıp aracımıza yerleşiyor ve Rize’ye doğru hareket ediyoruz. Rize’nin en güzel görüntüsü için Şahin Tepesine tırmanıyoruz. Yamaç paraşütü de yapılan tepeden mavi denizi ve yeşilin her tonunun bulunduğu köyleri aynı anda seyrederken öğlen yemeğiizi alıyoruz. Ardından Çaykurun Botanik bahçesinde(ziraat) çayımızı yudumluyoruz. Rize kalesi ziyareti sonrasında şehir merkezinde serbest zamanımız olacak. 
Öğle Yemeği: Dağmaran - ekstra
Konaklama: BABİLLON HOTEL & SPA 5*
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 125 km

2.GÜN                           HAREMTEPE – ÇAY BAHÇELERİ – BORÇKA – KARAGÖL – FIRTINA VADİSİ – AYDER 
Uyandırma sonrası muhteşem Karadeniz manzarası eşliğindeki alacağımız kahvaltımızın ardından aracımıza yerleşip günün güzelliklerini yaşamak için yola çıkıyoruz. İlk durağımız Haremtepe(Çeçeva) çay bahçeleri olacak. Yeşilin büyük bir kısmını oluşturduğu çay bahçelerinin en güzel köyüne çıkacağız. Kendinizi belgesellerde, hatta tv reklamlarında hissedeceksinizJ Rehberimiz çay hakkında bilgilendirme yaparken bizler hatıra fotoğraflarımızı çekiyoruz.  Buradaki ziyaretimizin ardından sahil yolunu takip ederek Hopa-Borçka güzergahından bir başka doğa cenneti olan Karagöl’e hareket ediyoruz. Artvin ilinin Gürcistan sınırlarını oluşturan, Karçal dağları eteklerindeki gölün etrafında yürüyüş, tekne gezisi vb aktivasyonlar yaparak Karagöl’ün tadını çıkartıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Fırtına vadisine hareket edeceğiz.  Dere üzerinde zipline ve salıncak gibi macera dolu etkinlikleri yaşayacağız. Günün yorgunluğunu çıkarmak üzere Ayder yaylasındaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz sonrası yaylada kısa yürüyüşler yapabiliriz.
Öğle Yemeği: Borçka Meroli Yöresel Tatlar
Konaklama: FIRTINA VADİSİ / AYDER BUTİK
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 160 km

3.GÜN                    BULUT ŞELALESİ – AVUSOR YAYLASI – BÜYÜK GÖL – HUSER YAYLASI – GÜN BATIMI
Sabah uyandırma ve kahvaltımız sonrasında bölgenin en yüksek şelalelerinden biri olan Bulut şelalesini ziyaret edeceğiz. Tar deresi boyunca 35 dklık bir yürüyüşümüz olacak. Gökyüzünden süzülür gibi dökülen şelaleyi ziyaret ettikten sonra Kaçkar dağlarına doğru yolculuğumuz başlayacak. İlk yayla gezimiz olan 2400 rakımlı Avusor yaylasına tırmanıyoruz. Burada alacağımız yemeğimizin ardından yayla gezimizi yapıyor, sonraki yürüyüş rotamız için bir süre dinleniyoruz. Biraz yorucu bir yürüyüş sonrası doyumsuz güzellikteki Kemerli Kaçkar eteğinde bulunan Büyük Göle tırmanacağız. 2700 rakımda bulunan büyük krater gölü hayatınızda görebileceğiniz ender yerlerden biri olacak. Avusor gezimiz sonrası gün batımını izlemek üzere bulutların ülkesi diye adlandırılan Huser yaylasına hareket ediyoruz. Sis denizini üzerinden güneşin en güzel görüntülerinden birini izleme şansımız olabilir, salıncakla bu keyfi daha da artırabilirizJ Huser Yaylasında Gün Batımını izledikten sonra akşam yemeği ve konaklamak üzere otelimize hareket ediyoruz.
Öğle Yemeği: Avusor Yaylası Marsis Dağ Evi
Konaklama: FIRTINA VADİSİ / AYDER BUTİK
Yaklaşık Kat Edilecek Mesafe: 80 km

4.GÜN   ŞENYUVA – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ - ŞİMŞİR ORMANLARI – ÇAT KÖYÜ – ELEVİT YAYLASI
Uyandırma ve kahvaltımızın ardından ilk durağımız Şenyuva köyü olacak. Sonrasında ortaçağda kervan yolu üzerinde kurulu ve bölgenin güvenliğini tesis etmek amacıyla yapılmış tarihi Zilkale’yi ziyaret edeceğiz. Muhteşem görünümüyle bölgeyi gezen herkesi büyülemeyi başaran Zilkale gezimizin ardından Şimşir ormanlarını görmeye gidiyoruz. Gövdeleri yosunlara bürümüş, adeta zamana meydan okuyan orman içerisinde yürüyüşümüzle kendimizi müthiş bir huzurun içerisinde bulacağız. Orman gezimizin ardından Çat deresini takip ediyoruz. Çilanç Köprüsü fotoğraf çekmek için harika bir yer. Yöre ustalarının kemer köprülerini ne şekilde işlediğinin en güzel örneğini burada göreceğiz. Bu bölgeye gelmişken Palovit şelalesi görmeden dönmek olmaz tabii. Debisinin yüksek olması Palovit şelalesini görünümünü muhteşem kılıyor. Yeni yapılan merdivenle şelalenin yanına kadar iniyor, suyun parçacıklarını yüzümüzde hissediyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Rafting yapma imkanımız olacak. Daha önce denemediyseniz bu adrenalini muhakkak yaşamalısınız. Fırtına deresi bunun için en güzel parkurlardan biri. Vadide geçirdiğimiz vakit sonrasında tekrar sahil yoluna iniyor, Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Rize bezi-feretiko dokuma tezgahlarını görmek ve çay vb alış-veriş için kısa bir molamız olacak. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.
Öğle Yemeği: Elevit Tatil Köyü
Konaklama: BABİLLON HOTEL & SPA 5*
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 220 km

5.GÜN             UZUNGÖL – SÜRMENE – MAÇKA – ALTINDERE – SÜMELA MANASTIRI – ATATÜRK KÖŞKÜ
Uyandırma ve kahvaltımızın ardından Uzungöl’e hareket ediyoruz. Yakın geçmişe kadar bölge halkının önemli yerleşim yerlerinden birisi olan Uzungöl, Karadenizin turizme açılmasından sonra tüm dünyanın ilgi odağı olmuş durumda. Son yıllarda özellikle Orta Doğu ülkeleri tarafından yoğun bir şekilde ziyaret edilen Uzungöl etrafında yürüyüşümüzü yapıyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz. Sonraki durağımız Sürmene olacak. Ünlü Sürmene bıçak imalatçısını ziyaret ettikten sonra Maçka’ya hareket ediyoruz. Yıllardır yenileme çalışmaları sebebiyle ziyarete kapalı olan Tarihi Sümela manastırını ziyaret edeceğiz. Deniz seviyesinden 1150 mt yükseklikte, Altındere sınırları içerisinde bulunan Rum Ortodoks manastırının yapımına MS 4.yy sonlarında başladığı düşünülmekte. Günümüze dek eklemelerle son halini alan SÜMELA, bütün ihtişamıyla görenleri hayretler içerisinde bırakarak bölgenin en çok ziyaret edinilen tarihi ve turistik yeri olmayı başarmış durumda. Sümela gezimiz sonrasında Altındere’de öğle yemeğimizi alıp, Trabzon’a hareket ediyoruz. Şehir merkezine çok mesafede bulunmayan Atatürk Köşkü ziyareti sonrası Trabzon gümüşçüler çarşısı gezeceğiz. Ardından vereceğimiz serbest zaman havaalanına gitmeden önceki son molamız olacak.
Öğle Yemeği: Altındere Restoran
Akşam Yemeği: Akçaabat Köftecisi
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 240 km

 

İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat:    2150 TL
Tek kişi Konaklama Farkı:                               750 TL
İki Yetişkin yanında 7-11 yaş çocuk ücreti:               1250 TL

Fiyata Dahil Olanlar
** Programda Belirtilen Ara ve Tüm Transferler
** 2 Gece Yayla Butik Otel Konaklaması
** 2 Gece 5* Babillon Otel & SPA Konaklama
** Otelde Alınacak 4 Sabah Kahvaltısı ve 4 Akşam Yemeği
** Gezimiz Boyunca Rehberlik Hizmetleri
** Araç İçin Milli Park, otopark vb Giriş Ücretleri
** Aracımızın İçerisinde İkramlar

Taksit Seçenekleri

Genel Şartlar