GÜNÜBİRLİK TURLAR

BATUM KÜLTÜR TURU

222 Görüntüleme
85,00 TL /kişi başı

Tur Programı

Rize Merkezden hareket ederek; Çayeli, Pazar, Ardeşen, Fındıklı, Arhavi, Hopa ilçelerini geçerek Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz.Gümrük işlemlerimiz sonrası 15 km mesafede bulunan Acaristan özerk bölgesinin yönetim merkezi ve önemli liman şehri olan Batum’a hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durağı yol güzergahındaki Hz. İsa’nın 12 havarisinden ikisi olan Aziz Andrea ve Aziz Matthias heykelleri olacak. Ardından gezi boyunca hediyelik eşya vb harcamalar için rehberimizin önereceği miktarda Gürcü parası Lari alıyoruz.

Yolumuza Gonya- Apsaros Kalesini panoramik görerek devam ediyoruz. Batum merkezde bulunan Acara Tarih ve Etnografya müzesini rehberimiz eşliğinde gezerek bölge halkının eski ve yeni kültürü hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Müze gezimizin ardından Meryem Ana Katedralini ziyaret ediyoruz. Katedral ziyaretimiz sonrasında 1080 dönümlük alan üzerine kurulu olan, 1881 yılında Botanikçi Prof. Dr. Krasnov tarafından kurulan, 5 kıta, 80 ülkeden 4 bini aşkın bitki örneklerinin bulunduğu Batum Botanik parkını geziyoruz. Büyüleyici doğa gezimizin ardından Batum şehir merkezinde Türk lokantasında  öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Batum kültürünü ve mimarisini yakından görmek için Batum sokaklarında yürüyüşe başlıyoruz. Sırasıyla; Liman, Türk Sokağı, Batum Tarihi Orta Cami, Piazza meydani, Avrupa Meydani-Medea Heykeli, Tiyatro Binası – Poseidon Heykeli ve Batum Bulvarı gezilerimiz olacak.

Sahilde vereceğimiz serbest zamanda çay-kahve içme imkanı olabileceği gibi, çevreye yakın Alfabetik Kulesi, Osmanlı Deniz Feneri,  Ali&Nino Sevgi Heykeli, Dev Dönme Dolap, teleferikle Manzara tepesi gibi güzellikler gezilebilecek yerler arasında.

Havanın kararmasıyla bulvarda başlayan su, ses, ışık ve lazer gösterilerini seyrediyor, gösteriler sonrası sahil yoluyla Sarp sınır kapısına doğru hareket ediyoruz. Dönüş yolumuzda Nurigeli Gölü, Ters bina (Up&Down),  Collesium, Akuapark, Hava alan kulesi gibi güzellikleri görmek imkanımız olacak. Son olarak elimizde kalan Larileri Türk lirasına çevirdikten sonra Sarp sınır kapısına pasaport ve gümrük işlemlerimizi yapıp Rize’ye hareket ediyoruz.

GEZİLECEK YERLER
Aydınlık Yol – Aziz Andrew Heykeli
Gönye – Apsaros Kalesi (Panoramik)
Acara Tarihi & Etnografya Müzesi
Meryem Ana kilisesi (Katedral)
Botanik Parkı
Liman, Türk Sokağı – Batumi Orta Camii
Piazza Meydani  – Yunan Kilisesi
Avrupa Meydani -Medea Heykeli
Tiyatro Meydanı – Poseidon Heykeli
Batum Bulvarı; Nikah Salonu – Akropol -İskele – Alfabetik Kule – Osmanlı Deniz Feneri – Ali&Nino Sevgi Heykeli
Dönme Dolap – Teleferik
Su, Ses, Işık Ve Lazer Gösterileri

Kişi Başı Fiyat: 85 TL
0-6 Yaş Ücretsiz
7-12 Yaş 50 TL

FİYATA DAHİL HİZMETLERİMİZ
Lüks Araçlarla Ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Araç İçi İkramlar
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ  (İsteğe Bağlı)
Botanik Parkı (15 GEL)
Etnografya Müzesi (3 GEL)
Yurt Dışı Çıkış Harcı (50 TL)
Öğle Yemeği (Park Batumi / Light House /New Ship) 35 TL
Tekne Turu (10 GEL)- Hava şartlarının uygun olduğu günlerde rehberimiz yönlendirecektir.
Teleferik (15 GEL)
Dönme Dolap (5 GEL)*Bölgemiz, ülkemizin en çok yağış alan yerlerinden biri olduğu için bütün günübirlik turlarımızda yanınızda yağmurluk bulundurmanız tavsiye edilir.***Özel gruplarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 444 2 302 – 127ÖNEMLİ NOT:  TÜRK VATANDAŞLARI GÜRCİSTAN’A PASAPORT VE  YENİ ÇİPLİ TC KİMLİK KARTIYLA GİRİŞ YAPABİLİRLER. ESKİ KİMLİKLE GİRİŞ YAPILAMIYOR!

Taksit Seçenekleri

Genel Şartlar