YURT İÇİ TURLAR

BATI KARADENİZ

2444 Görüntüleme
7.250,00 ₺ /kişi başı

Tur Programı

BOLU - ABANT - GÖLCÜK - YEDİGÖLLER - SAFRANBOLU - BARTIN - AMASRA 

Tur Tarihleri:
Nisan 25-28
Mayıs 23-26
Haziran 6-10

Temmuz 25-29
Eylül 5-9
Ekim 17-21


Hareket Saatleri: Rize 16.30 - Trabzon 18:00

1.GÜN: Değerli konuklarımız, 16.30 Rize Çay Çarşısı Edfa Turizm ofisimizden, 18:00 Trabzon’dan kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah Bolu’ya varıyoruz.

2.Gün:   Bolu Şehir Merkezi - Gölcük - Bolu Abant - [Yedigöller Turu - ekstra]
Bolu’ya  varışımızın ardından isteğe bağlı  sabah kahvaltımızı alıyoruz. Bolu şehir merkezinde küçük bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz , ardından doğasıyla ve şirin görüntüsüyle kartpostallık karelere, muhteşem çam ormanlarının içerisinde yer alan oksijen deposu olan Gölcük’e geçiyoruz. Burada göl etrafında bitmesini istemeyeceğiniz yürüyüş yapabilir, her daim bir anı olarak saklayacağınız fotoğraflar çekebilir, bölgede bulunan kafelerde dinlenebilirsiniz. Göl manzarası eşliğinde çayınızı, kahvenizi, sahlebinizi yudumlayabilir ve sevdiklerinize “Gölcük Hatırası” hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Daha sonra Her mevsim ayrı güzellikte, doğa harikası, tertemiz havası ile, kentin kargaşasından uzaklaşabileceğiniz, gönlünüzce soluklanabileceğiniz Cennetten bir köşe Abant’a varıyoruz. Rehberimiz tarafından yapılacak bölge tanıtımlarından sonra, gönlünüzce gezip stres atmanız için serbest zaman veriyoruz. Tertemiz dağ havasıyla çarpıcı güzellikler içindeki göl çevresinde faytonla gezinti yapabilir, ata binebilir ve bölgede bulunan restoranlarda öğle yemeği alabilirsiniz. Tabiat Parkı Ziyaretçi Evin de göl çevresinde yaşayan hayvanların doldurulmuş hallerini, klasik Bolu evi mimarisini görebilirsiniz. Daha sonra  Batı Karadeniz bölgesinin en zengin bitki örtüsüne sahip olan ayrıca tabii yaşam alanı olan Yedigöller bölgesine ulaşıyoruz. Bolu merkezden içeriye giriş yaparak Doğa ile baş başa kalabileceğiniz her köşesi ayrı bir heyecan yaratacak Yedi tane doğal (Nazlı, Sazlı, Derin, Serin, Büyük, İnce, Kuru) bir tane yapay göl görüyoruz. (Yedigöller minibüs ücreti ekstradır.) sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

3.GÜN:  [Extra Horma Kanyonu] - Ilıca Şelalesi - Bartın - Amasra - Çekiciler Çarşısı - Amasra Kalesi 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Extra Horma Konyonu gezimiz için yola çıkıyoruz. Bir buçuk saati bulan uzun bir yürüyüş parkurunda bölgenin tüm güzelliklerini yakından görerek Ilıca Şelalesinde yürüyüşümüzü tamamlıyoruz. Ardından Amasra’ya hareket ediyoruz. Fatih Sultan Mehmet'in ''Lala, Lala Çeşm-i Cihan (Dünya'nın göz bebeği) dedikleri bu mu ola'' sözleri ile ün kazanan güzel Amasra'ya ulaşıyoruz. Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Bizans döneminden kalma, kiliseden çevrilme Fatih Cami ve Kale Mescidi, Boztepe, Çekiciler Çarşısı (Ağaç işleri), gezilerinden sonra konaklama ve akşam yemeği için otelimize doğru hareket ediyoruz.

4.GÜN:  Safranbolu - Kristal Cam Terası - Kazdağlıoğlu Meydanı - Cinci Hanı - Hıdırlık Tepesi - Köprülü Mehmet Paşa Camii - Kaymakamlar Konağı (Müze Ev) - Hükümet Konağı - Saat Kulesi - Arasta Çarşısı - Akçasu Kanyonu - Demirciler Çarşısı - Yörük Köyü
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras`a (Cam Seyir Terası) gidiyoruz. 75 ton ağırlığı taşıyabilen, Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşmaktadır fotoğraflarımızı aldıktan sonra Safranbolu'yu en güzel görebildiğimiz 3 seyir terasından bir tanesi olan eski Dadybra kalesinin bulunduğu tepeye çıkıyoruz. Buradan Rum ve Türk Mahallelerinin panoramik seyri ardından Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, Cinci Hanı ve hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu, aynı işi yapan esnafların toplu halde bulundukları yer anlamına gelen Arasta çarşısı ve tarihi köy kahvehanesi, demirciler çarşısı, bakırcılar çarşısı, semerciler çarşısı gezileri sonrasında meşhur Safranbolu İmren Lokum İmalathanesi ve havuzlu başodayı görüyoruz. Lokum alışverişlerimizi yaptıktan sonra Yörük Köyüne hareket ediyoruz. Köy ziyareti sonrası Trabzon’a geri dönüş yolculuğumuz başlıyor.Sabah saatlerinde Trabzon'da oluyoruz.

İki Kişilik Odalarda Kişi Başı Tur Ücret: 7250 ₺
Tek Kişi Konaklama Farkı: 1950 ₺
5-11 Yaş Çocuklar: 5950 ₺

FİYATA DAHİL OLANLAR
- Rize’den İtibaren Konforlu Araç ile Ulaşım
- Profesyonel Rehberlik Hizmeti
- Araç İçi İkramlar
- 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
- Otelimizde Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
- Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
- Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
- 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

Not: Yukarıda belirtilen dahil hizmetler dışında olan ödemeler ücretlidir.
Gezi boyunca alınan öğle yemekleri, yolda alınacak yemekler fiyata dahil değildir.
Yedigöller'e aracımız çıkmadığı için rehberimiz tarafından ayarlanan minibüsler ekstra olup, fiyata dahil değildir..

**Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalana kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 15 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 15 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

*Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

Taksit Seçenekleri

Genel Şartlar