OKUL TURLARI

BAHARDA EGE

1520 Görüntüleme
0.00 TL /kişi başı

Tur Programı

BAHARDA EGE

İZMİR – KORDON – BERGAMA – AYVALIK – CUNDA ADASI 

KUŞADASI – SELÇUK – EFES – ŞİRİNCE – ÇEŞME – ALAÇATI – URLA

05-08 NİSAN – UÇAKLI PROGRAM

1.GÜN: 05 NİSAN PAZAR                                              İZMİR – KONAK – SAAT KULESİ – KORDON 

Ege Turumuz için Saat 09.00’da Trabzon Havalimanında buluşarak, Pegasus 10.05 te Trabzon - İzmir direk uçuşunu yapacak uçağımıza binmek üzere işlemlerimizi tamamlıyoruz. İzmir Adnan Menderes havaalanında bizleri bekleyen tur aracımıza yerleşerek İzmir gezimize başlıyoruz. İlk olarak iki cadde arasında ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla yaptırılan Tarihi Asansörü gezerek başlıyoruz. Tarihi Asansöre çıkmak için kullanacağımız sokak İzmirli şarkıcı Dario Moreno’nun evini de içinde barındıran, tipik İzmir evlerini göreceğimiz Dario Moreno Sokağı olacak. Bu sokakta kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra İzmir’i yukardan seyredebileceğimiz Tarihi Asansöre çıkacağız. Ardından alacağımız öğle yemeğimiz sonrasında İzmir’in simgelerinden olan Konak Meydanı gezip, Saat Kulesi’ni fotoğraflayacağız. Gezimize tarihi çarşılarıyla ünlü Kemeraltı ve tarihi hanların en görkemlisi Kızlarağası Hanı’nı gezerek devam edeceğiz. Ardından otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimiz sonrasında dileyen misafirlerimiz ünlü Kordon sahilinde gezintiye çıkabilecek.

2.GÜN: 06 NİSAN PAZARTESİ          BERGAMA – AYVALIK – ŞEYTAN SOFRASI – CUNDA ADASI

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında İlkler kenti Bergama Parşömenin anavatanı, eczacılığın babası Hekim Galenos’un kentini gezdikten sonra Ayvalık’a hareket ediyoruz ilk durağımız bölgenin harika manzarasının bulunduğu Çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık adalarına hakim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası olacak. Daha sonra Eski adı CUNDA şimdiki adı ALİBEY adasın da yapacağımız nostaljik gezi ile sizleri eskiye götürüyoruz. Adada bulunan en eski 8 kiliseden en iyi korunarak günümüze gelebilmiş olan Taksiryannis kilisesi ve Arnavut kaldırımlarında yürüdüğümüz adada bulunan Rumların yaşadığı taş evler bizi büyülüyor. Ardından Ayvalık Tekne Turumuza çıkıyoruz. Ortunç Koyu, Akvaryum Koyu, Cennet Koyu, İncirli Koyu, Alibey Koyu, Tımarhane Koylarını göreceğimiz gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimize dönüyoruz.

3.GÜN: 07 NİSAN SALI                                                          KUŞADASI – SELÇUK – EFES – ŞİRİNCE

Kahvaltımızın arından eski Rum köyü Şirince ’ye geçiyoruz. Burada rehberimiz eşliğinde otantik mimariye sahip tarihi evler ve sokaklar arasında gezip, hediyelik eşya alışveriş yapabiliriz. Serbest zamanımız sonrası Efes Antik Şehir’e gidiyoruz. Tümüyle mermerden yapılmış antik bir Yunan kenti olan Efes’te rehberimiz eşliğinde Hadrian TapınağıDomitian TapınağıSerapis TapınağıMeryem Ana KilisesiYukarı Agora ve BazilikaOdeonBelediye SarayıHamam ve umumi tuvalet ile hem mezar anıtı hem de kütüphane olan Celsius Kütüphanesine gibi eşsiz antik kalıntıları görüyoruz. Tarih içinde yaptığımız keyifli gezinti sonrası Kuşadası’na geçiyoruz. Türkiye’nin ilk tatil beldelerinden biri olan Kuşadası gezimize Güvercinlik adası ve çevresinden başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız tarihi ve turistik geziler dışında dileyen misafirlerimiz 2 saatlik bir serbest zaman ile kendine vakit ayırabilecek. Gezimiz sonrası buluşma noktasında toplanıp otelimize hareket ediyoruz.

4.GÜN: 08 NİSAN ÇARŞAMBA                                ÇEŞME – ALAÇATI – URLA – GERMİYAN KÖYÜ

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrasında gezimizin son gününü en güzel şekilde değerlendirmek adına yola çıkıyoruz. Bugünkü ilk durağımız; katkısız gıdalar ve geleneksel yemekleri yaşatmak hareketine katılan tek köyümüz olan Germiyan Köyünü gezeceğiz. Çiçek motiflerle boyanmış köyün sokaklarında dolaşırken bolca fotoğraf çekiyoruz. Ardından İzmir’in parlayan ilçesi olan Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme Kalesini muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz. Tarihi Kervansarayı da gördükten sonra Çeşme Meydanı’nda vereceğimiz serbest zamanın ardından Alaçatı’ya geçiyoruz. Meşhur Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyor, en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğiniz Alaçatı Pazarında mola veriyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Yorgo Seferis – Neyzen Tevfik – Necati Cumalı ve Tanju Okan’ın memleketi olan Urla’ya ulaşıyoruz. Otantikliğini kaybetmemiş olan bir nevi sanat sokağı haline gelen Zafer Caddesi’nde yürüyüş yapıp, Tanju Okan Parkında fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında havaalanına hareket ediyor 19.40 uçuşumuz ile Trabzon’a hareket ederek gezimizi sonlandırıyoruz.

İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Ücret: 1950 TL

Tek Kişi Konaklama Farkı: 450 TL

2-12 Yaş Çocuk Ücreti: 1550 TL

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

  • Trabzon – İzmir – Trabzon Uçak Biletleri
  • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
  • Geziler İçin Ulaşım Hizmeti
  • 3 Gece, 3*/ 4* Otellerde Konaklama
  • Otelde Alınacak Kahvaltılar
  • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
  • Seyahat Sigortası
  • Edfa Turizm Refakati

 

 

Taksit Seçenekleri

Genel Şartlar