YURT DIŞI TURLAR

BÜYÜK BALKAN TURU *** EKSTRA TURLAR DAHİL***

2663 Görüntüleme
5.550,00 TL /kişi başı

Tur Programı

8 GÜNDE 8 ÜLKE
BULGARİSTAN-SIRBİSTAN-BOSNA HERSEK-HIRVATİSTAN
KARADAĞ-ARNAVUTLUK-KOSOVA-MAKEDONYA

***TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI FİYATA DAHİL***
***EKSTRA TUR – SÜRPRİZ PARA TOPLAMA YOK***
***5* VE 4* OTELLERDE KONAKLAMA***
***ŞEHİR GİRİŞ VERGİLERİ-OTOYOL ÜCRETLERİ-TURİST KONAKLAMA VERGİLERİ***
***KOSOVA ve DUBROVNİK GİRİŞ ÜCRETLERİ***
***YEMEKLİ MAKEDON EĞLENCESİ***
***OHRİ GÖLÜ TEKNE TURU***

HEPSİ FİYATA DAHİL ! EKSTRA YOK !

GEREKLİ (Multi Schengen) BULGARİSTAN VİZESİ 100 € (Kolay Vize)

Çift Doz Aşılarını olan ve son aşı üzerinden 14 Gün geçen tüm Misafirlerimiz
Balkan Ülkelerini Ziyaret edebilmektedirler.

17 – 25 EYLÜL / 08 – 16 EKİM / 12 – 20 KASIM 2021

1.GÜN: ANKARA - KAPIKULE - HASKOVA(Bulagaristan)
Gece saat 23.30 da siz değerli misafirlerimizle buluşarak; İstanbul, Lüleburgaz ve Edirne üzerinden sabaha karşı Kapıkule Sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport kontrol işlemlerimizden sonra Bulgaristan Haskova’da sabah kahvaltımızı almak üzere kısa bir mola veriyoruz.

2.GÜN: HASKOVA - PLOVDİV(FİLİBE) - BELGRAD(Sırbistan)
Haskova yakınlarında kahvaltının ardından yolumuzu 4000 yıllık tarihiyle 2019 yılı Avrupa Kültür Başkenti ilan edilen ve güzelliği ile tüm gezginleri büyüleyen Filibe’ye(Plovdiv) varıyoruz. Osmanlı’nın önde gelen şehirlerinden biri olmuş, önemli ilim adamları yetiştirerek İslam merkezi olmayı başarmış kenti gezmeye başlıyoruz.Roma dönemi tiyatrosu, Hüdavendigar Camii (Ulu Camii / Cuma Camii), Çifte Hamam, Saat Kulesi ve Mevlevihane, Aya Konstantin ve Aya Nedelya Kiliseleri göreceğimiz yerler arasında. Buradaki gezimizin ardından yönümüzü Sırbistan’ın başkenti ve gözdesi Belgrad’a doğru çeviriyor, sınırdan geçişimizin ardından adı gibi ferah ve aydınlık olan kenti gezmeye başlıyoruz. Kale Meydanı, Damat Ali Paşa Türbesi, Stambol Kapısı ve Belgrad’ın en hareketli caddesi KnezMihajlova Caddesinde yürüyüş turumuzu tamamlıyoruz. Vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından akşam yemeğimizi almak ve konaklamak üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama Belgrad’daki otelimizde.

3.GÜN: BELGRAD(Sırbistan) - SARAYBOSNA(Bosna Hersek)
Otelimizde kahvaltımızı yapıyor ve bizi bekleyen aracımıza yerleşiyor bu güzel kent ile vedalaşıp Bosna Hersek’in başkenti olan ve asırlarca Balkanlara kültür başkentliği yapmış olan Saraybosna’ya doğru yola koyuluyoruz. İlk varış nokta Bosna Savaşında günlerce yanan ve milyonlarca el yazması eserin yok olduğu Eski Kütüphane, Seher Köprüsü, İnat Evi, Hünkâr Camii ve 1914’de I. Dünya Savaşının patlak vermesine sebep gösterilen Franz Ferdinand suikastının yaşandığı Latin Köprüsünü görerek başlıyoruz. Eski kentin Avusturya bölümünde İsa’nın Kalbi Kilisesi, Sonsuz Ateş Anıtı, Pazar Yeri Katliamının yaşandığı Açık Pazar, Sinagog gibi eserleri, Türk bölümünde Ferhadiye Camii, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Külliyesi gibi eserleri görerek gezimizi tamamlıyoruz. Saraybosna’nın sembolü olan Başçarşı’da serbest zaman veriyor ve ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Saraybosna’daki 4* otelimizde.(Yerel yönetimin izin vermesi halinde bu gece dileyen misafirlerimizle ekstra olarak Boşnak gecesine katılıyoruz. Balkan Yöresel dansları ve canlı müzik programından sonra otelimize transfer oluyoruz.)

4.GÜN: SARAYBOSNA - BLAGAJ(ALPERENLER TEKKESİ) - MOSTAR - POÇİTEL - TREBİNJE / BOSNA HERSEK - DUBROVNİK (HIRVATİSTAN)
Sabahın erken saatlerinde yapacağımız kahvaltı sonrasında güne, doğanın koynunda en harika yerlerden biri olan Blagaj ile başlıyoruz. En hızlı su akışına sahip Buna nehri kıyısında kurulu 500 yıllık Alperenler tekkesini ziyaret ediyor burada geçireceğimiz unutulmaz zamanın ardından Osmanlı hakimiyetinde Boşnakların müslümanlaştırılmasında rol oynayan bu tarihi tekkeden ayrılıyor ve Balkanların sembolü haline gelmiş olan köprüsüyle meşhur, 600 yıllık geçmişe sahipMostar’a hareket ediyoruz. Mimar Sinan’ın talebelerinden Mimar Hayreddin tarafından inşa edilen ve 1992 yılında Hırvatların top ateşleriyle yıkılan, sonrasında yeniden inşa edilen Mostar köprüsünün de bulunduğu bölgeyi gezmeye başlıyoruz. Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağını gördükten ve çarşısında serbest zamanın bitiminde taş ev mimarisiyle dikkatleri çeken yolumuzun üzerindeki Poçitel köyüne gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa bir çay molasının ardından Trebinje ‘ye varıyor ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimizi yedikten sora rehberimizin belirlediği saatte buluşarak Dubrovnik gezimizi yapmak üzere bizi bekleyen aracımızda yerlerimizi alıyoruz. Bosna-Hersek’ten ayrılıyor ve Hırvatistan’a giriş yapıyoruz. Eski adı Ragusa olan önemli ve tarihi merkez Dubrovnik’e ulaşmamızın ardından, Ortaçağdan kalma eserleriyle nam yapmış olan şehri gezmeye başlıyoruz.Onofrio Çeşmesi, Fransisken Manastırı, 14. yüzyıldan kalma Eczane, Çan Kulesi, Orlando Sütunu, Aziz Blaise Kilisesi, Sponza Sarayı, Rektör Sarayı ve Tarihi Limanın görüleceği bu harika gezimizi tamamladıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Rehberimiz ile buluşmamızın ardından Bosna Hersek’teki otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Trebinje’dekiotelimizde.

5.GÜN: TREBİNJE - KOTOR-BUDVA(Karadağ) – İŞKODRA(Arnavutluk)
Oteldeki  Sabah Kahvaltımızın ardından Adriyatik kıyılarının rüya gibi tarihi gezisine başlıyoruz. Harika fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirebileceğiniz bu günümüzün ilk durağı Kotor. Karadağ’da (Montenegro) bulunan bu kentte,Deniz KapısınıSilah Meydanını, Tarihi Saat Kulesini, Utanç Sütununu, Beskuca Sarayını, Aziz Triphon Kilisesini, “Dedikodu” Çeşmesini, Aziz Nikola ve Aziz Luka Kiliselerini, eski kentin önemli meydan ve malikânelerini görüyor ve bir diğer muhteşem tatil beldesi Budva’ya doğru yol alıyoruz. Panoramik olarak Budva gezimizin devamında dünyanın en pahalı otel ünvanını elde eden ve zamanında Türklerden ve korsanlardan korunmak üzere yapıldığı söylenegelen Sveti Stefan adasını görüyor ve kısa bir mola veriyoruz. Molamızın bitiminde yönümüzü bir başka güzel Balkan ülkesi Arnavutluk’a çeviriyoruz. Kıyısında kurulu göl ile aynı adı taşıyan ve konaklayacağımız İşkodra’ya varışımızın ardından akşam yemeğimizi almak için otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

6.GÜN: İŞKODRA(Arnavutluk) - PRİZREN-PRİŞTİNE(Kosova) - ÜSKÜP(Makedonya)
Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından yola koyuluyoruz ve KOSOVA Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. KOSOVA’ya giriş yaptıktan sonra, Şar Dağı’nın kuzey eteklerinde dağlar arasındaki konumu ve klasik mimarisi ile tam bir Osmanlı kenti görünümüne sahip Prizren’e geçiyoruz. Öğle yemeği, gezinti ve alışveriş için verilecek serbest zamanın ardından yapacağımız kısa yürüyüş turumuzda, Sinan Paşa Camii, Meryemana Kilisesi, Mehmet Paşa Camii ve Hamamı ve Taşköprü görülecek yerler arasındadır. Turumuzu tamamladıktan sonra Priştine güzergahından ilerleyerek, Yıldırım Beyazıd döneminde inşa edilmiş olan Sultan Murat Hüdavendigar’ın türbesini ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrasında tekrar Makedonya sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlıyor, kısa bir yolculuk ile Vardar Nehrinin iki kıyısına kurulu, Yahya Kemal’in şehri, Makedonya’nın başkenti Üsküp’e varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Üsküp’te otelimizde.

7.GÜN: ÜSKÜP - MATKA KANYONU - KALKANDELEN - OHRİD(Makedonya)
Kahvaltı sonrası Makedonya coğrafyasının muhteşem doğal güzelliklerinden biri olan Matka kanyonuna doğru yola koyuluyoruz. Binin üzerinde bitki çeşidi ile sizleri büyüleyecek olan Milli Park niteliği taşıyan bu kanyonda, dileyenler çay ve kahvelerini yudumlayarak bölgenin tadını çıkarabilir, dileyenler ise kanolara binerek harika fotoğraf karelerini albümlerine ekleyebilirler. Burada geçireceğimiz zamanın bitiminde rotamızı %90 nüfusunun Türk olduğu Kalkandelen’e yöneltiyoruz. Buraya varışımızın ardından iki kız kardeş tarafından yaptırılan ve tamamen kendi emekleriyle bezendiğini fark edeceğiniz Alaca Camii’ni geziyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra Makedonya’nın incisi Ohrid’e gidiyoruz. Kente varır varmaz, en önemli kilise olan St. Panteleymon Kilisesini, günümüzde halen konserler için kullanılan Ayasofya Kilisesini, Roma döneminden kalma Anfi Tiyatro, Car Samuel Kalesi, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi ve Tarihi Çınar Ağacını görerek İnci mağazarının da bulunduğu kentte serbest zaman alıyoruz. Serbest zamanın bitiminde keyifli bir tekne turu bizi bekliyor.(fiyata dahil) Ohri gölünde yapacağımız gezinti esnasında Elveda Rumeli” dizisinde “Kaymakamlık Konağı” olarak kullanılan Ohrid Başpiskoposluk Binası, Tito’nun Yazlık Konutunu ve Oteller Bölgesini görme şansına sahip olacağız.Bu günün bitiminde bizi harika bir Makedon eğlencesi bekliyor olacak.(fiyata dahil) Yemekli Gecemize katılmak üzere otelimize geçiyoruz ve güzel bir gecenin ardından Ohrid’deki otelimizde konaklıyoruz.

8.GÜN: OHRİD - RESNE - MANASTIR(Makedonya) - SOFYA(Bulgaristan)
Oteldeki  Sabah Kahvaltımızın ardından Manastır’a (Bitola) gidiyoruz. Yol güzergahında 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve  Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi Resne’ye uğruyoruz.  Turumuzun devamında Manastır’a vararak, ATATÜRK’ ün okuduğu Askeri İdadi’ yi (Askeri Lise) ziyaret ederek, Şirok Sokakta Osmanlı’dan kalan OrdueviEleni’nin Evi, Saat Kulesi, Manolya Meydanı, İshakiye Camii, Yeni Camii gibi yapı ve eserleri göreceğimiz yürüyüş turumuza çıkıyoruz. Türküsüyle ünlü havuz ve çeşmeyi gördükten sonra, serbest zaman veriyoruz. Rehberimizle tekrardan buluşmamızın ardından Manastır’dan ayrılıyor ve Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya doğru yola koyuluyoruz. Kente varışımızın ardından otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama otelimizde.

9.GÜN: SOFYA - KAPIKULE - ANKARA
Sabah otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından Panoramik olarak kenti gezdikten sonra, şehir merkezinde AleksanderNevski Meydanına geçiyoruz. AleksanderNevski Katedralini ziyaret ediyor, İsimsiz Asker Anıtını ve Ayasofya Kilisesini görerek, yürüyüş turumuza başlıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün Yeniçeri kıyafetiyle katıldığı balonun düzenlendiği Ordu evini, Rus KilisesiniParlamento ve Elçilikler gibi resmi binalarını,  Arkeoloji MüzesiMahmut Paşa Camii’i anlatımlar eşliğinde görme şansına sahip oluyoruz. Şehrin merkezi Nezavisimost Meydanına ulaşıyoruz. SvetaPetka Kilisesini, Banyabaşı CamiiSofya Sinagogunu, Sveta Sofya Anıtını, SvetaNedelya Kilisesini, Aziz George Kilisesini (Rotonda), görerek turumuzu tamamlıyor ve kentin İstiklal Caddesi’ne benzer modern mağazaları ve kafeleriyle ünlü Vitoşka Caddesinde gezinti, alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Buluşmamızın ardından ülkemize geri dönmek üzere yola çıkıyoruz. Kapıkule sınır kapısındaki pasaport işlemlerimizden sonra geldiğimiz aynı güzergahtan molalarla alındığımız noktalara bırakılıyor ve sizlerle vedalaşıyoruz.

İKİ KİŞİLİK ODALARDA KİŞİ BAŞI:  549 EURO
SNGL KONAKLAMA: 699 EURO

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Lüks ve Hijyen Kurallarına Uygun Araçlarla Seyahat
5* ve 4* Otellerde 7 Gece Otel Konaklaması
8 Kahvaltı ve 7 Akşam Yemeği
Tüm Kültür ve Şehir Turları
Kosova Turu ve Giriş Ücretleri
Dubrovnik Turu ve Giriş Ücreti
Kotor Turu ve Giriş Ücreti
Ohri Gölü Tekne Turu
Blagaj Turu
Matka Kanyonu Gezisi
Yemekli Makedon Eğlencesi
Ülke ve Şehir Giriş Ücretleri/Ayakbastı Ücretleri
Otoyol, Park ve Checkpoint Ücretleri
Bazı Ülke veya Şehirlerde alınması zorunlu Lokal Rehberlik Hizmetleri
Otobüsteki İkramlar
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Mesleki Sorumluluk Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
Müze ve Ören Yeri Girişleri
Bulgaristan Multi Schengen Vizesi ve Hizmet Bedeli 100 €(Yeşil pasaport muaf)
Yurt Dışı Çıkış Harcı (50 TL.) 
Tüm Yemeklerde ve Eğlence Programlarında Alınan İçecekler
Yapılan Şahsi Ekstra Harcamalar
Seyahat Sağlık Sigortası 15 € (0-64 yaş)
Seyahat Sağlık Sigortası 20 € (65 yaş üzeri misafirler)

 

Taksit Seçenekleri

Genel Şartlar